Варто знати! Що необхідно зробити при інсульті до приїзду швидкої

Новини

Інсульт – це гостре порушення кровопостачання головного мозку, яке характеризується раптовим появою осередкової або загальномозкові неврологічної симптоматики, яка зберігається більше 24 годин і може навіть призвести до смерті хворого.

Про це пише Сегодня.

Перші симптоми інсульту

Раптова і дуже сильний головний біль

Оніміння рук, ніг, обличчя або навіть параліч

порушення зору

Порушення координації, рівноваги і запаморочення

Як розпізнати інсульт

Медики рекомендують запам’ятати три основних способи, як розпізнати інсульт: посміхнись-заговори-підніми руки.

Спочатку попросіть людини посміхнутися – якщо у нього інсульт, то посмішка вийти кривої через те, що м’язи одного боку особи працюють гірше.

Потім зверніть увагу на мову людини, попросіть його назвати своє ім’я – якщо у людини інсульт, він не зможе чітко сказати навіть своє ім’я.

Попросіть людини підняти обидві руки одночасно – якщо у людини інсульт, він просто не зможе виконати це завдання через те, що одна сторона тіла слухається гірше.

Дії до приїзду швидкої допомоги

Перше, що необхідно зробити, – укласти хворого так, щоб голова і верхня частина тулуба були підняті. Розстебніть комір, щоб полегшити дихання, а також забезпечте доступ свіжого повітря, відкривши вікно.

Якщо хворого мучить нудота і блювота, необхідно повернути його голову набік і очистити порожнину рота хусткою.

Якщо є можливість, необхідно виміряти артеріальний тиск хворого – якщо воно підвищено, дати відповідні ліки або хоча б просто опустити ноги постраждалого в теплу воду.

Що категорично не можна робити при інсульті

Категорично заборонено переносити хворого під час нападу. Якщо ви не можете намацати у нього пульс, відчуваєте, що зупинилося серце і припинилося дихання, потрібно терміново зробити непрямий масаж серця і штучне дихання.

Крім того, в гострому періоді інсульту можна приймати судинорозширювальні засоби через те, що вони діють не на пошкоджені ділянки мозку, а на здорові. В результаті чого кров надходить туди, в той час як в пошкоджених ділянках ще більше посилюється кисневе голодування.

Джерело