Вашингтон назвав умову передачі F-16 Україні

Новини

Винищувачі F-16 надаватимуться Україні за умови, що їх не використовуватимуть для ударів по території Росії. Відповідну заяву зробив радник із національної безпеки США Джейк Салліван.

США не підтримують атаки по території Росії

“Всі можливості, які Сполучені Штати надали Україні, базуються на базовому твердженні, що CША не дозволяють і не підтримують атаки на російську територію. Це стосується і підтримки надання винищувачів F-16 будь-якою стороною”, – сказав Салліван.

При цьому він зазначив, що Україна послідовно дотримується відповідних вимог, коли отримує іншу зброю від США.

За його словами, США перейшли до обговорення вдосконалення українських військово-повітряних сил як частини довгострокового зобов’язання щодо самооборони України.

Радник американського президента з нацбезпеки заявив, що у наступні місяці США і союзники обговорюватимуть, коли і в якій кількості ЗСУ отримає F-16.

У міру того, як найближчими місяцями відбуватиметься навчання (українських пілотів – 24 Канал), ми працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли буде поставлено літаки, хто їх поставить і скільки,– заявив Салліван.

Джейк Салліван заявив, що літаки F-16 не були в пріоритеті серед озброєння, яке Україна отримувала для захисту та майбутнього контрнаступу.

Ми одразу вас проінформуємо про доповнення цієї новини