Важливо знати: українцям розповіли, хто ризикує залишитись без субсидії за новими правилами

Новини

Як стало відомо, тепер існує єдина монетизована форма, коли кошти спрямовуються безпосередньо людині на банківський рахунок. Про це розповіла перша заступник міністра соцполітики Дар’я Марчак.  politeka.net

Так, житлові субсидії виплачуються громадянам України виключно у готівковій формі з травня 2021 року.

«Йдеться про монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Що таке монетизація? Це коли ми спрямовуємо кошти не надаче послуг, а сама людина отримує субсидію чи пільгу» – повідомляє перший заступник міністра соцполітики.

Донедавна пільги оплачувались двома способами:

Можна було отримати кошти на банківську картку, а потім сам розраховувався із постачальником житлово-комунальних послуг, а всі невитрачені кошти залишати собі;

Була немонетизована форма виплат, коли держава нараховує кошти не людині, а безпосередньо надачу послуг.

Другий спосіб повністю скасовано. Однак, нові правила не стосуються людей, які вже отримують субсидії так само, як не стосуються і пільговиків, які станом на грудень 2022 року вже отримували пільги у готівковій формі.

Нема про що непокоїться і пільговикам-пенсіонерам – усім вищезгаданим людям гроші на оплату комуналки приходитимуть на відкритий рахунок зареєстровані у відповідних установах.

Однак, якщо людина – не пенсіонер, тобто вона не має відкритого рахунку, Пенсійний фонд не має реквізитів, людині потрібно буде оформити картку.

Сам Пенсійний фонд має поінформувати пільговика, що йому нараховуватимуться пільги саме у готівковій формі. І щоб отримати кошти, людині потрібно буде звернутися до Ощадбанку та укласти договір за банківським рахунком.