Ведучого з України засудили до вищого ступеня покарання за кордоном: “Без перекладача та адвоката винесли вирок”

Новини

Українському бізнесмену та ведучому нового тревел-шоу “Велике коло” Артемію Суріну загрожувала смертна кара в Ірані за звинувачення у “шпигунстві”.

Про це він розповів в ефірі “Сніданку з 1+1”. 

Артемій Сурін

Чоловік, який здійснював зйомки дроном в країні, опинився у небезпечній ситуації, коли під час роботи його затримали місцеві правоохоронці.

“Робив зйомки в цій країні з дрону та попередньо я отримав дозвіл. І під час зйомок древніх руїн, історичної місцини, все почалося як в кіно. Я побачив, що їде поліцейський пікап з озброєними людьми. Все, що я показував, не мало значення. Наступного ранку був суд, де без перекладача і адвоката винесли вирок, що громадянин України Сурін Артемій звинувачується в шпигунстві. Я знав, що в цій ситуації два варіанти – довічне увʼязнення і смертна кара”, – поділився українець.

Після затримання, Сурін провів ніч у в’язниці і наступного ранку його перевели до в’язниці корпусу стражів, де він чекав на страту. Ситуація здаля виглядала безнадійно, адже в країні Ісламської Республіки права громадян не захищають – і неважливо іноземець це чи іранець.

Та доля Артемія змінилася, коли він зустрів офіцера, який підтримав його і дозволив йому повернутися на волю.

Мандрівнику також допомогло посольство України, яке зробило все можливе, щоб допомогти йому, поки він перебував у в’язниці. Після визволення Сурін був евакуйований до Азербайджану.

Для українця цей вихід з ситуації став справжнім дивом, а його історія стала справжнім випробуванням, яке вдалося пережити завдяки доброзичливому офіцеру та допомозі посольства.

Джерело