Від 200 тис. грн: нові грошові виплати запроваджують в Україні, Рада ухвалила законопроєкт

Новини

Парламент України 20 березня прийняв законопроєкт №7353, спрямований на те, щоб подбати про цивільних героїв, які постраждали від російської агресії. За закон в цілому проголосували 275 нардепів. Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко. politeka.net

“Цей законопроєкт про одноразову грошову виплату людям, які загинули або отримали поранення під час виконання своїх обов’язків у період дії воєнного стану — це журналісти, працівники об’єктів критичної інфраструктури та уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування або членам їх родин”, — пояснив політик.

Виплати передбачаються в розмірі:

1 млн грн — у разі загибелі людини;

від 200 тис. грн до 800 тис. грн — у разі встановлення групи інвалідності від ІІІ до I.

Ця ініціатива виникла після візиту до Миколаєва, де 38 державних службовців загинули, виконуючи свої обов’язки, коли окупанти 29 березня минулого року влучили в будівлю Миколаївської ОДА.

“Ракетні удари ru-армії по Миколаївській та Харківській ОДА, обстріли державних установ, лікарень, будівель органів місцевого самоврядування, залізничних вузлів, інших об’єктів критичної інфраструктури, звірства до представників української влади на окупованих територіях — усі ці злочини призвели до загибелі та каліцтва цивільних героїв цієї війни, про яких держава зобов’язана подбати і віддячити їм”, — сказано в заяві.