Відбирати нерухомість в українців все ж таки не зможуть: скандальний законопроєкт зазнав краху

Новини

В українців хотіли відбирати нерухомість та земельні ділянки на 10+ років, але цього не вдалося

Вже цього тижня на голосування міг бути винесений законопроєкт №8225.

Його вже ознаменували скандальним через те, що він передбачає примусове вилучення та відчуження земельних ділянок та інших нерухомих об’єктів (протягом військового стану та 10 років після його скасування). capital.znaj.ua

Документ все ж таки зняли з розгляду через шквал критики в соціальних мережах, оскільки там йдеться про можливість “відбирати” майно без суду, просто на підставі рішення КМУ (тобто власник навіть не дізнається про це).

Крім того, об’єкти, які можуть вилучити, надалі планують передавати державним підприємствам, а ті самостійно використовуватимуть їх “для будівництва об’єктів критичної інфраструктури” або передачі іншим приватним особам (для тих же цілей).

При цьому використовуватиметься оцінна вартість під час вилучення, а її проводить Кабінет Міністрів України. А якщо власник буде не згоден із рішенням про відчуження, то суду… при поданні позову буде заборонено зупиняти дію рішення КМУ.

“Власник не дізнається про втрату власності з газет — він бере участь у судовій справі, де може захистити власність або захистити право на справедливе відшкодування вартості своєї власності. А коли вони під це забиратимуть приватні санаторії у Карпатах, то ніхто не зможе навіть слова вставити”, – написав нардеп Микола Княжицький.