Відомий монастир УПЦ МП на Буковині був опорним пунктом для ухилянтів – ЗМІ

Новини

За інформацією ЗМІ, ухилянтів збирали на території Банченського чоловічого монастиря УПЦ МП.

У березні цього року стало відомо, що на Буковині священник УПЦ МП допомагав ухилянтам тікати за кордон і влаштував для цього цілу схему.

За інформацією Zaxid.net, ухилянтів збирали на території Вознесенського Банченського чоловічого монастиря, що в колишньому Герцаївському районі. Намісником цього монастиря є впливовий ієрарх УПЦ МП митрополит Лонгин (Жар). А допомогав ухилянтам його помічник.

Журналісти зазначають, що саме з цього монастиря місцеві жителі, які добре знають місцевість, проводили ухилянтів на території Румунії.

“Зважаючи на те, що монастир розташований поблизу кордону, організатори визначили його територію як опорний пункт збору. Вони доставляли військовозобов’язаних до монастиря, де їх інструктував сам священнослужитель. До лінії розмежування України з Румунією громадян супроводжували треті особи – жителі прикордоння, які добре орієнтувались на місцевості”, – зазначає Чернівецька обласна прокуратура.

Прокурори Буковини передали до суду обвинувальний акт проти священнослужителя. Його судитимуть за ч. 2 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон). Клірику УПЦ МП загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Що відомо про Банченьский монастир та його намісника

Банченський монастир – один з найбільших монастирів УПЦ МП в Україні. Його намісник – митрополит Лонгин (Жар) відомий тим, що заснував дитячий будинок сімейного типу. Священнослужителя неодноразово критикували у ЗМІ за те, що він використовує сиріт для піару.

За словами експертів, величезна кількість дітей в одній прийомній сім’ї не дозволяє приділяти їм достатньої уваги з боку батьків, а в разі Банченського проєкту діти фактично мають одного батька, до того ж ченця, що суперечить добре зарекомендованим «малим» формам будинків сімейного типу з наявністю двох звичайних батьків.

Митрополит УПЦ МП Лонгин (Жар) / ©

Також митрополит Лонгин відомий своїми скандальними заявами.

Після початку АТО Лонгин у 2014-му називав керівників України “проклятими” та “слугами сатани”. Вірян він закликав не брати участь у захисті країни.

2015 року Лонгин під час проповіді румунською мовою закликав мешканців Буковини саботувати мобілізацію.

2021 року агітував проти вакцинації від коронавірусу.

Саме його проповідь у грудні 2022 року виклав у соцмережах український боксер Василь Ломаченко, де Лонгин говорив, що “українська держава розпочала війну проти Бога, проти Церкви Господньої та проти українського народу”.