Виносили навіть килими: окупанти масово грабують українців на півдні у передчутті “жесту доброї волі” – ЗМІ

Новини

У тимчасово окупованих південних регіонах України російські військові злочинці продовжують займатися пограбуванням. На відміну від втечі з Київської області, де загарбники крали переважно пральні машини та іншу побутову техніку, на Херсонщині та Запоріжжі мародерство набуло інших масштабів.

Тепер путінські терористи викрадають автомобілі місцевих мешканців та вантажівками вивозять майно з будинків та квартир. Про це повідомляє проект Радіо Свобода “Новини Приазов’я”.

Правоохоронці повідомляють, що фіксують усі злочини, скоєні російськими військовими. Правоохоронці опитують місцевих жителів у звільнених населених пунктах та збирають докази злочинів армії РФ. За всіма фактами відкрито кримінальні провадження за статтею про порушення законів та звичаїв війни.

Водночас окупанти грабують не лише місцевих жителів, а й вивозять майно комунальних підприємств. За словами першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського, російські військові, крім майна державних та комунальних підприємств, вивозять також речі, що належать приватному бізнесу. До того ж він упевнений, що великі об’єкти та підприємства російські окупанти грабують за наказами своїх командирів.

“Є випадки, коли вони грабують житло людей, які виїхали тимчасово з Херсонщини. Тобто коли вони знають, що немає свідків і ніхто не чинитиме опір, вони також виламують двері, знаходять все, що може мати якусь цінність”, – стверджує Соболевський.

У свою чергу, журналіст Іван Антипенко, який нещодавно відвідав деокуповані села Херсонської області, розповів, що масові мародерства є своєрідним “маркером” перебування російських військових на окупованих територіях. З оповідань місцевих жителів стає зрозумілим масштаб пограбування та мародерства з боку путінських терористів.

“У селах, які звільнили ЗСУ, люди розповідають, що росіяни масово викрадали автомобілі у цивільних, бо їм потрібно було для пересування, і так само викрадали речі з будинків, де вони жили. Це прямо всі говорять: про побутову техніку, пральні машинах, телевізорах… Люди кажуть, що вони забирали і килими, і якісь такі дрібниці, здавалося б. Тобто, з одного боку, ми над цим сміємось десь, бо це так іронічно, що вони викрадають всюди, але насправді так і є. Тобто у людей грабували, забрали те, що вони наживали роками”, – каже Антипенко.

Щоб спробувати зберегти своє майно, жителі Херсонської області вдавалися до різних способів. На вулицю люди не брали із собою мобільні телефони та гроші, а з автомобілів виймали запчастини, щоб транспорт був не на ходу. При цьому окупанти забирали в людей навіть свійських тварин.

“Скотину забирали у людей. Наприклад, приходили і говорили, що їм потрібне м’ясо, ось у кого є корова або, наприклад, свині, або якась інша худоба, і їх теж забирали”, – розповідає журналіст.

Не менші масштаби пограбування й у Запорізькій області. За совами мера Енергодара Дмитра Орлова, російські військові намагаються вивезти з окупованого міста все, що тільки можливо. При чому сплеск мародерства настає перед черговою хвилею ротації.

“Поки грабують таку, скажімо так, побутову складову – побутову техніку, якісь кухонні прилади, ліжка, меблі та навіть радіатори для опалення квартир. Після чергової ротації сплеск мародерства прогнозуємо”, – стверджує мер.