Вночі “мопеди” атакували НПЗ під Краснодаром: після прильоту почалася пожежа

Новини

Невідомі безпілотники вночі вдарили по Афіпському НПЗ у Краснодарському краї РФ.

Приблизно о 03:20 ночі неділі, 29 серпня, на Афіпському нафтопереробному заводі (НПЗ) у Краснодарському краї лунали вибухи. Росіяни запевняють, що об’єкт був атакований безпілотниками.

Кадри доступні на Telegram-каналі “Україна 365”.

Місцеві жителі запевняють, що вибухам передував звук, схожий на газонокосарку. Це вказує на те, що НПЗ, ймовірно, був атакований дронами-камікадзе, схожими на так звані “Шахед” (Shahed). Нагадаємо, що “Шахеди” часто називають “мопедами” за характерний та гучний звук двигуна.

Після “прильотів” на заводі жителі спостерігали заграву – удар спричинив пожежу. Російська влада запевняє, що спалах був локальний і “оперативно ліквідований”. Крім цього, за версією росіян, при ударі нібито не було постраждалих, ані пошкоджень. Проте кадрів із місця вони надавати не поспішають.

Це не перший удар по Афіпському НПЗ. 31 травня 2023 року завод вже зазнав атаки БПЛА.

Українська сторона інформацію не коментує, не підтверджуючи своєї причетності до удару. Однак варто зазначити, що цей НПЗ є законною метою Києва, оскільки забезпечує паливом і авіацію, і техніку окупаційної армії РФ, яка воює в Україні. Це один із найбільших нафтопереробних заводів, розташованих на Півдні Росії.