Волошин: Путін любить воювати взимку. Три важливих нюанси на найближчі місяці. Інтерв’ю

Новини

Росія любить воювати взимку, коли військові дії суттєво змінюються. Саме тому ворог навмисно затягує протистояння на холодну пору року. У цьому полягає перший нюанс найближчих місяців війни. Другий – для окупанта вкрай важливо утримати плацдарм на правому березі Дніпра й місто Херсон. Це не лише символ “перемог” Росії, а ще й спосіб загрожувати Одесі, Миколаєву та низці інших регіонів України.

Третій полягає в тому, що на території Білорусі зосереджене досить серйозне угруповання ворога. Він може спробувати відрізати Україну від постачання західних озброєнь або просто відтягнути українські сили та засоби від пріоритетніших напрямків. І, нарешті, не можна повністю відкидати застосування країною-терористом ядерної зброї. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ексспікер Генерального штабу ЗСУ, учасник численних миротворчих операцій, військовий експерт Владислав Волошин.

– Генерал Михайло Забродський назвав три найбільш важливі фактори, які можуть вплинути на перебіг війни у найближчі місяці. Це можлива втрата окупантами плацдарму на правому березі Дніпра, наступ із боку Білорусі та зимовий період. Які ще фактори, на вашу думку, вплинуть серйозно?

– Я хотів би сказати, що генерал Забродський досить точно відзначив ці три основні фактори. Є й інші чинники, але це є головним.

Те, що Росія в жодному разі не хоче втрачати плацдарм на правому березі Дніпра, підтверджується тим, що там вона зосереджує одні з найбоєздатніших частин, величезну кількість сил та засобів. А це щонайменше 40 тисяч військовослужбовців.

Друга особливість – дійсно, північний напрямок, де розташована Білорусь, досить важливий, тому що кількість сил і засобів, які сьогодні там зосереджені, – і російські війська, які туди перекидаються, і білоруська армія, яку теж не можна скидати з рахунків, – це досить сильне угруповання військ. Воно може безперечно виконувати досить серйозні завдання, зокрема спробувати перерізати шляхи сполучення із Заходом.

Ще одне завдання, яке вони можуть виконувати, – відтягування сил і засобів української армії на цей напрямок. І це досить суттєво може вплинути на перебіг бойових дій.

І, звичайно, те, що ми входимо в зиму, теж буде досить серйозно впливати. Тому що ведення бойових дій взимку, в холодну пору року – це зовсім не те саме, коли тепло, коли світло, коли світловий день довший. І найголовніше – це палітра театру бойових дій, лише три кольори – чорний, білий та сірий. Не буде такого різноманіття кольорів. Взимку буде далі видно, бо не буде “зеленки”. Нема де ховатися. Окрім того, це холод.

Росія любить воювати взимку. Це одна з причин, чому війна затягується саме на цю пору року.

– Тобто у зимових умовах простіше оборонятися, ніж наступати?

– Ні, просто вести бойові дії складніше, ніж улітку. Наприклад, піднімаються дрони, їм краще видно сліди або щось неприкрите. Складніше маскуватися і захищатися. Сьогодні демаскувальні фактори – це і дим, і невеликий вогник, який важко приховати. Дуже багато факторів.

Тому бойові дії вестимуться абсолютно інакше.

– Судячи з того, як діє ворог, можна зробити висновок, що Херсон украй важливий для нього?

– Справді, Херсон є дуже важливим плацдармом, і втрачати його росіяни в жодному разі не хочуть.

– Це суто символічний плацдарм, символ того, що Росія чогось досягла в цій війні, чи він має і практичне значення?

– Не лише символічний. Він важливий у військовому плані. Тому що з Херсона можна загрожувати всьому півдню України – Одесі, Миколаєву, Кривому Рогу та навіть Дніпру. Це серйозний плацдарм для них, для розвитку їхніх дій у майбутньому.

– Заступник голови Ради безпеки РФ Медведєв заявив, що звільнення Україною своїх територій є прямим приводом для застосування ядерної зброї. На вашу думку, це порожні слова? Чи все ж таки є певна частка ймовірності такого кроку?

– Я все-таки вважаю, що частка ймовірності є, тому що Росія має таке озброєння. Вона має ядерну зброю та іншу зброю масового ураження. Я б зараз не загострював увагу на тому, коли і з якого приводу може бути застосована ядерна зброя. Але Росія має її в своєму розпорядженні, а якщо має в своєму розпорядженні, то може застосувати.