Вперше в з 1991 року бункерний офіційно заявив що відміняє військовий парад на 9 -те травня, а все тому, що бракує військової техніки для показу

Новини

Володимир Путін скасовує паради Перемоги в Курській та Білгородській а можливо і в інших областях, а також у Криму через банальний брак військової техніки зокрема танків.

Кремль ухвалив незвичайне рішення: у Курській та Білгородській областях, а також у Криму 9 травня не організовуватимуть традиційних парадів Перемоги. Офіційна причина — міркування безпеки, оскільки ці регіони межують із Україною, де окупанти продовжують активні бойові дії.

Проте в Atlantic Council проаналізували думки експертів і дійшли  висновку , що Путін вирішив відмовитися від важливих для нього парадів, щоб не наголошувати на масштабах втрат РФ у новій війні. Насправді Росії може просто не вистачати військової техніки, чого влада не хоче визнавати.

Офіційного підтвердження цим припущенням немає, проте сам факт скасування святкування 9 Травня є хворобливим ударом для Путіна. Довгі роки він вирощував культ перемоги, фактично приватизувавши розгром нацистів та виключивши всіх причетних до цього союзників.

"Путін не в змозі", - чому господар Кремля скасовує паради Перемоги в РФ

Це рішення натякає на похмуру реальність за оптимістичним пропагандистським зображенням Москви його вторгнення в Україну. Журналісти видання зазначають, що наприкінці 1941 року Москва організувала щорічний парад Жовтневої революції на Червоній площі, незважаючи на те, що ворог перебував за кілька кілометрів. Путін, очевидно, зараз не в змозі захистити Росію від набагато скромнішої загрози, яка походить від країни, яку він розраховував завоювати лише за три дні. Протягом усієї путінської епохи День Перемоги служив демонстрацією сили Росії, що відроджується, але тепер всі побачили, що “король голий”.