“Врятуй, Господи”: вибухи гримлять на Миколаївщині, ситуація вкрай небезпечна

Новини

У Миколаївській області палають поля, і причина цього – спека, необережне поводження з вогнем або навіть навмисні підпали, пише Politeka.net з посиланням на рятувальників.

Ситуацію, і без того небезпечну, ускладнює ще й замінованість території – детонують боєприпаси.

«Відбувається детонація, хвилююся за особовий склад. Ми виїжджаємо, ми люди, ми самі можемо підірватися на цих снарядах. Тому вогонь ми приймаємо на себе, захищаючи поля з пшеницею, льоном, соняшником», — цитують в ДСНС України керівницю загону Галицинівської місцевої пожежної охорони Ірину Грачову.
Інколи пожежі досягають таких великих масштабів, що рятувальники не в змозі їх загасити. На допомогу кличуть фермерів.

«Сильні пожежі у нас — майже 42 га. Люди дзвонять, просять про допомогу, тому що вогонь розповсюджується до будинків, на села. Жителі, які мають трактори, обкошують села свої, поля, щоб зупинити вогонь», – повідомили в ДСНС.
Від початку року тільки на Миколаївщині на відкритій території виникло понад 700 пожеж. Важливоусвідомлювати, що часто це є не випадковістю, а наслідком дій людини.

пожежа на полі

пожежа, горять будинки

Додамо, від початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну сапери ДСНС знешкодили понад 413 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Також додамо, що 20 липня на Чернігівщині через необережне поводження з вогнем загинув чоловік.
Бездиханне тіло 69-річного мешканця вогнеборці виявили під час ліквідації пожежі у селі Юність Ніжинського району.

«Врятуй, Господи»,

«Боже, збережи Україну»,

«Треба штрафувати так, щоб бiльше нiкому не хотiлося палити. Нажаль, на свiдомiсть надii мало», – коментують користувачі соцмереж пожежи в Україні, в тому числі з вини самих українців.