Все тpимається на вoлоску! Швеція і Фінляндія готові. Росія плaнує напад

Новини

Фінляндія та Швеція привели у підвищену бойову готовність свої військово-морські сили, щоб запобігти можливим диверсіям росії по енергетичних мережах держав, пише “Обозреватель

Військові кораблі країни-агресора помітили біля вітряних електростанцій та підводних електрокабелів.

Про це у неділю, 30 квітня, повідомило видання Iltalehte. Командувач ВМС Швеції Єва Скуг Хаслум заявила, що є дані про те, що росія “нанесла ці цілі на карту”.

За її словами, є ризик, що росіяни можуть атакувати підводні електричні кабелі країн. З цієї причини шведський флот перебуває в стані підвищеної готовності для запобігання можливої диверсії.

“Ми постійно прагнемо як відбити наміри, перебуваючи в безпосередній близькості від цілей, так і виявити готовність захищатися”, – наголосила Скуг Хаслум, додавши, що Росії, як і іншим країнам, заборонено входити у води Швеції.

При цьому вона відмовилася розкривати інформацію про те, чи заходили російські кораблі до шведських територіальних вод після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Адмірал наголосила, що шведи готові відбивати атаки на енергетичні мережі та суспільство в цілому.

“Нам не потрібно особливо мобілізувати свої сили, але ми готові до дій з нуля. Ми весь час у морі. Усі наші частини готові: і десант, і наші тральщики, і наші підводні човни”, – додала Скуг Хаслум.

Водночас, за даними джерел журналістів, у підвищеній готовності знаходиться і флот сусідньої Фінляндії.

Як зазначається, Фінляндія та Швеція мають спільну бойову готовність на морі за кілька годин.

Скуг Хаслум зазначила, що шведські війська допоможуть Фінляндії захистити Аландські острови, якщо Росія нападе.

Джерело