Все залежить від Залужного: українцям розповіли про шанси повернути Донецьк найближчим часом

Новини

Військовий експерт пояснив, яка можливість деокупувати Донецьк, і від чого це залежить.

Українські війська вже майже 10 років перебувають у населених пунктах поблизу окупованого Донецька , але поки що не захоплюють місто. Технічні можливості для цього є, але також є низка факторів, які поки що не дозволяють звільнити обласний центр від окупантів. politeka.net

Про це в ефірі ZAXID.NET розповів військовий експерт Роман Світан.

За його словами, ми 10 років перебуваємо на межі міста. Мар’єнка, Авдіївка, Піски – це ж кордон міста Донецька, і наші війська там уже близько 10 років стоять, якщо рахувати по периметру, це 30-40 кілометрів фронту.

Обстріли Донецької області

“Тому зараз все залежатиме від задуму Головкому, від важливості та можливості виконання певних завдань. Ну те, що вона вони з військової точки зору, можливо, це зрозуміло, оскільки захід у місто – це кілька кілометрів, там десяток кілометрів, і в принципі ми вже як мінімум Петрівку – це західна частина Донецька, район Петрівки ми б уже контролювали давно. Ну питання швидше за все ось цих політичних моментів, які досі ніяк переступити не можуть”, – каже Роман Світан.

За його словами, поки що не зрозуміло, чи буде деокупація Донецька, і чи є це у найближчих планах Залужного. Однак подібна операція з військової точки зору можлива, хоча це буде важко. Як зазначає військовий експерт, найкраще прицілиться на відрізання від Росії всього Донбасу і заходити тоді краще з боку Луганська.