Вийшли на кордон області! Диво на фронті – ВЕСЬ РЕГІОН: ЗСУ на узбережжі? Країна піднялася, перемога!

Новини

Контрнаступ від початку літа триває на трьох напрямках. Зараз можливий прорив цієї лінії оборони противника і вихід на оперативний простір. Це стосується і району Оріхове, на південь від Роботино. Там ЗСУ можуть взяти курс одразу з двох напрямків – на Токмак та на Пологи.

Про це розповів Роман Світан — Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт.

«Загальний рух на Токмак допоможе вийти на Азовське узбережжя та вийти на перетин ворожого сухопутного коридору. Також лівим берегом у нас є достатня кількість розвідгруп.

Загалом ми маємо готовність до прориву за трьома напрямками. Вчорашня операція у Криму стала не лише піднесенням духу українцям, а й посиланням для кримчан. Це розтяг сил і засобів противника на сто кілометрів до лінії фронту. Бойоове завдання було також корисною практикою для майбутнього, наприклад, на захід у Крим. Ми могли б обійти Вірменськ і постукати з півдня. Адже днями показали, як легко придушити їхню ППО, все це частина підготовки» — ділиться експерт.

Також він висловився про спроби окупантів посилити свою армію.

«Створення армії — це складний і довгостроковий процес, який потребує кількох тижнів або місяців, а скоріше років. Це величезний обсяг роботи, що потребує великих фінансових вкладень, а також ретельної підготовки.

Зважаючи на все, це не створення нової армії, а скоріше процес адаптації вже існуючих структур. Можливо, намагаючись краще керувати ситуацією, вони планують включити херсонське та запорізьке угруповання до структури під Кримом», — підсумував експерт.

Додамо, На Бердянському напрямку тривають активні бої в районі Приютного, ЗСУ ліквідує виступ, що залишився, і продовжує «зрізати» необхідні ділянки. Однак скільки ще часу на це знадобиться нашим військам, говорити зарано. Олег Жданов, полковник запасу Збройних Сил України, колишній офіцер Генштабу та військовий аналітик розповів про ситуацію на фронті за останню добу.

«Я б нікого нікуди не гнав. Але там немає шансів утримати цей виступ, тож питання його ліквідації – це просто питання найближчого часу і, відповідно, фронт вирівняється. Тоді від притулку ми зможемо зосередити основні зусилля вже в основному напрямку просування наших військ далі.

Що стосується Токмака, щойно відбудеться його звільнення, це дуже вплине на ситуацію на всьому фронті в Запорізькій області. Тому що зі звільненням Токмака вирішиться питання логістики для угруповання військ, розташованих у районі Василівки та до Енергодару. У цьому кутку все зависне у повітрі, очікуються дуже серйозні бої», — сказав експерт.

Також він зауважив, критичне значення має не лише артилерійська зона впливу до Токмака, як така, але й тактичне обрізування залізничних та дорожніх колій через Токмак та його околиці. Це дасть змогу охопити окуповані райони, що знаходяться на північний захід від Токмака, та включити їх до оперативного оточення.

Зазначимо, Українські військові не зможуть обійти укріплення російських окупантів на півдні, оскільки там усі лінії оборони збудовані приблизно на одному рівні.

Про це заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За його словами, якби наші захисники мали можливість обійти ворожі лінії оборони, то нею б скористалися. Наприклад, бійці могли б провести флангову операцію на лівобережжі Херсонської області, де у ворога можуть бути не такі сильні укріплення.

«Хоча зараз наші сили пробують це робити, ворог чинить опір, тому, швидше за все, лінії оборони скрізь на півдні приблизно однакові», — заявив Мусієнко.

У свою чергу військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко розповів, що при виборі шляху наступу наших військових цікавить не стільки щільність російської оборони, скільки напрями, по яких можна просуватися вперед.