“Виконали основне завдання”: чому ЗСУ довелося відійти від Соледара

Новини

ЗСУ відійшли від Соледару на Донеччині задля збереження життя особового складу.

Про це у коментарі Суспільному повідомив, речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. top.politeka.net

“Закріпились на заздалегідь підготовлених рубежах оборони. Виконали основне завдання: не дали системно прорвати ворогу на Донецькому напрямку фронту і війти в тил, а потім рухатись на оперативний простір, – заявив Череватий.

За словами Череватого, ЗСУ виснажили ворога, «вибили максимально сил, першочергово живу силу особового складу». Також він запевнив, що лінія фронту в Соледарі була вирівняна.

Оточення позицій ЗСУ і взяття в полон українських бійців не було.

“Це війна. Кожен воєначальник приймає рішення з урахуванням максимальної вигоди для своїх військ. Ми не можемо собі дозволити таку розкіш, яку дозволяє наш ворог, просто кидати бійців на убій. Намагаємося маневрувати, бити вогнем, застосовувати тактику малих груп, щоб максимально виснажити ворога”, — пояснив Череватий.

фронт, поле бою, артилерія

Також він підкреслив, що росія хоче привернути увагу до Соледара на фоні того, що перед тим ворог отримав суттєві поразки на Київщині, в Харківській операції, Лиманській, Херсонській.

Додамо, що раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький не виключив ударів з України по російській території, з якої армія путіна атакує українські міста.

Скібіцький, коментуючи вибухи в Криму, зазначив, що воєнна розвідка працює і на окупованих територіях.

А оскільки відбувається “потужне перегрупування російських військ”, на всіх напрямках фронту переміщуються мобілізаційні резерви Росії як із Ростовської області РФ, так і з окупованого Криму – то удари можуть завдавати і по казармах та полігонах росіян. Бо”рано чи пізно з цих казарм вони підуть на лінію фронту і будуть наступати на наші села, наші міста”, – сказав Скібіцький.