Винищувачі F-16 для України: у Білому домі розповіли, хто, скільки і коли надасть літаків

Новини

Найближчими місяцями партнери визначать, скільки літаків потрібно Україні.

США працюватиме разом з партнерами над тим, щоб посилити Повітряні сили України. tsn.ua

Найближчими місяцями партнери визначать, скільки літаків потрібно Україні.

Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Хіросімі 20 травня.

Салліван зазначив, що літаки F-16 будуть потрібні Україні у майбутньому і настав момент, коли пора починати процес роботи над цим. Він зауважив, що очевидним першим кроком є навчання, а потім робота із союзниками, партнерами та Києвом, щоб визначити, як забезпечити фактичне надання літаків.

“Ми перейшли до обговорення покращення ВПС України в рамках нашої довгострокової прихильності до самооборони України. Отже, у міру того, як найближчими місяцями розгортатимуться навчання, ми працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли будуть доправлені літаки, хто їх доправлятиме і в якій кількості”, – сказав Салліван.

Які країни увійшли до “коаліції винищувачів”

19 травня президент США Джо Байден повідомив своїх колег з G7, що Сполучені Штати підтримають спільні зусилля щодо навчання українських пілотів на F-16.

Це рішення підтримала і Велика Британія. Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав, що його уряд працюватиме разом із США, Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб надати Україні необхідну їй бойову авіаційну спроможність.

Трохи згодом Португалія також приєдналася до “коаліції винищувачів”. Вона займеться тренуванням наших пілотів і механіків на бойових літаках західного зразка.

Данія заявила, що теж хоче провести навчання українських пілотів, зауваживши, що відкрита до обговорення можливого надання Україні винищувачів. Проте це рішення прийматиметься тільки після проведення навчань.