Винищувачі F-16 та наступ ЗСУ: Остін зробив заяву за підсумками “Рамштайну-9”

Новини

Учасники засідання у форматі “Рамштайн-9” обговорили питання проведення навчань військових і доставки на лінію фронту того озброєння, яке було обіцяне Україні раніше.

Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін заявив, що не може сьогодні оголосити, що Україна отримає бойові літаки, у тому числі американські винищувачі F-16.

“У мене немає оголошень про літаки сьогодні”, – сказав він на брифінгу після засідання Контактної групи з питань оборони України (“Рамштайн-9”), яке відбулося в Брюсселі (Бельгія). УНІАН

При цьому міністр оборони США зауважив, що союзники продовжать співпрацювати з Україною з метою задоволення її найнагальніших потреб у сфері оборони.

Наступ ЗСУ та необхідна зброя – що сказав Остін

Він додав, що українці розмірковують над можливістю проведення наступу навесні, яка настане вже через декілька тижнів.

“Тому ми повинні багато чого зробити”, – додав Остін.

Він зазначив, що наразі грандіозне завдання полягає у тому, аби зібрати разом усі види озброєння, які вже були обіцяні України. Зокрема, йдеться про бойові машини піхоти Bradley, бойові броньовані машини Stryker, бойові машини піхоти Marder і CV-90, бронетранспортери M113, артилерію і список цим не вичерпується.

Крім того, як сказав Остін, необхідно підготувати українських військових до використання цих видів озброєнь, а також забезпечити обслуговування усіх цих систем і доставити їх на лінію фронту.

“Саме на цьому зосереджувалися наші обговорення сьогодні”, – сказав Остін.

Відповідаючи на запитання, чи може він підтвердити, що США раніше не дозволили Польщі передати Україні літаки, зокрема винищувачі МіГ-29, міністр зазначив, що рішення про надання озброєння чи військової техніки країни ухвалюють самостійно.

“Стосовно будь-яких літаків, які надаються Польщею… Сполучені Штати ніколи не зупиняли Польщу від надання будь-чого. Рішення про надання чогось ухвалюватиметься керівництвом цієї країни. І це не те, щодо чого ми можемо або будемо диктувати умови”, – сказав Остін.

Водночас він додав, що “стосовно того, чи будемо ми надавати F-16, як я сказав раніше, у нас немає жодних оголошень”.