Виплати зростуть після нового рішення, скільки грошей і кому чекати: “Вище, ніж середня зарплата”

Новини

Від 1 лютого 2023 року рівень грошового забезпечення підняли приблизно на 30-35%.

Про це, як пише Politeka.net, під час брифінгу повідомив міністр оборони Олексій Резніков, говорячи про виплати військовослужбовцям.

“Ми навпаки підняли рівень грошового забезпечення на виконання указу президента України. Якщо раніше стрілець – це найменша позиція, отримував 13 тисяч гривень, тепер він буде мати 20 тисяч гривень. Це вище, ніж середня заробітна плата по Україні», – розповів Резніков.

А далі, за його словами, оплата збільшується відповідно до рангу військового.

«У всіх них буде збільшена заробітна плата у 30-35%», – додав він.

Також Резніков розповів, щододаткові виплати, як стимулюючий фактор – 100 тисяч і 30 тисяч гривень – залишені.

Втім, відбулися уточнення щодо того, хто саме має отримувати ці кошти.

«Те, що у військових називається “на нулі”. Вони всі отримують і будуть отримувати 100 тис. грн, як це було прийнято рішення минулого року. Єдине, якщо тепер у таких умовах буде, до прикладу стрілець, то він буде отримувати 120 тис. Грн, якщо це рівень військового вище, то виплати, відповідно, також будуть вищі”, – роз’яснив міністр оборони.

“Ті, хто виконує бойове завдання трохи далі, пояснив Резніков, але біля лінії фронту, будуть так само продовжувати отримувати 30 тисяч гривень.

«Знову ж таки, як я вже казав, той самий стрілець буде отримувати 20 тис. грн і 30 тис. грн – тобто всього 50 тис. грн. І це стосується не лише ЗСУ, а й Нацполіції, Нацгвардії, прикордонників, спецпідрозділів СБУ, ГУР, тобто всі, хто у формі, будуть отримувати кошти за виконання бойового завдання”, – додав міністр.

Додаткову місячну виплату у 30 тис. грн скасували для військовослужбовців, які перебувають в тилу, поза зоною бойових дій і не виконують завдань на сході, півдні чи півночі країни.