“Витримати цей рік – значить витримати всю війну”: Зеленський закликав усіх усвідомити важливість моменту. Відео

Новини

Головний пріоритет нашої держави на 2024 рік – дати все необхідне для захисту України та для наших активних дій. Багато в чому цей рік стане вирішальним.

Про це у вечірньому зверненні до українців заявив президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що нашій армії потрібні боєприпаси, дрони, техніка, особовий склад.

“Витримати цей рік значить витримати всю цю війну. Важливий час. Багато в чому вирішальний. Дякую всім, хто це усвідомлює, хто допомагає державі ставати сильнішою, а нашим воїнам – мати можливість знищувати ворога”, – наголосив глава держави.

Він розповів, що провів розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та подякував за досягнутий рівень співпраці між країнами у багатьох сферах, зокрема і в оборонній.

“Ми маємо спільні проєкти – вже успішні, і цього року мусимо зробити ще більше для посилення наших держав, наших народів. Багато в чому саме від українсько-турецької співпраці залежить і безпека в нашому регіоні, у Чорному морі та й глобально – продовольча безпека”, – наголосив український лідер.

Також він висловив удячність президенту Ердогану та всій Туреччині за підтримку роботи щодо морського експортного коридору з України.

“Станом на сьогодні від початку роботи коридору через нього вже проведено понад 14 мільйонів тонн вантажів – це майже пів тисячі суден. Дуже важливий результат – і економічний, і безпековий, геополітичний. Ми демонструємо, що можемо повертати безпеку нашому регіону попри всі наявні загрози. Бачимо, як сила нашого партнерства додає сили всьому нашому регіону”, – зазначив президент.

Також Зеленський обговорив з Ердоганом українську формулу миру. Він поінформував турецького колегу про підготовку нової зустрічі на рівні радників у Давосі в січні та запросив представника Туреччини.

“Туреччина підтвердила. І кожна країна своєю участю у спільній роботі – зараз роботою радників, згодом лідерів – демонструватиме, наскільки важливо, щоб міжнародне право запрацювало. Запрацювало на сто відсотків. Починаючи від Статуту ООН, закінчуючи всіма іншими нормами, що гарантують повагу націям і територіальну цілісність державам”, – зазначив глава держави.

Окрему увагу очільники країн приділили поверненню українських полонених із Росії.

“Дуже важливе посередництво Туреччини, щоб можна було звільнити й кримських татар, і всіх інших – дорослих і дітей, воїнів і цивільних, яких утримують у російській неволі”, – зазначив Зеленський.

Окрім того, за його словами, Україна працює над отриманням якомога більшої кількості оборонних пакетів.

“Маємо черговий оборонний крок Німеччини для України. Це ракети для ППО, це артилерія 155-го калібру, а також інші необхідні речі.Дякую! Дуже вчасний пакет. Чекаємо таких кроків і від інших наших партнерів, зокрема США. Щоб і цієї зими, як минулої, російський терор ні в чому не міг виграти”, – зазначив президент.

Також він розповів, що постійно перебуває на зв’язку з військовими і стежить за ситуацією на фронті.

“Найбільш інтенсивні бої – Авдіївка, Мар’їнський напрямок, Бахмутський, Лиманський, Куп’янський. Південь нашої держави. Абсолютно героїчна робота наших воїнів. Усіх Сил оборони та безпеки. Кожної бригади, яка на передовій. Кожного підрозділу. Усіх, хто працює на оборону. Усіх, хто допомагає”, – сказав Зеленський.