Вже офіційно: в ЄС ухвалили рішення щодо України — нам із цим жити

Новини

Україну чекають в ЄС

Європейська комісія рекомендує почати переговори про вступ України та Молдови до Європейського Союзу, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн під час пресконференції в Брюсселі 8 листопада.

Про це повідомила пресслужба ВРУ.

Вона наголосила, що Україна вже виконала 90% реформ, які вимагав ЄС, але продовження незавершених реформ залишається умовою.

Спікер Верховної Ради України висловив своє враження щодо цього рішення: “Європейська комісія представила Звіт, основна пропозиція якого — рекомендувати відкрити переговори про вступ України до Євросоюзу. Це основний висновок Звіту!

Я впевнений, що саме ця рекомендація, ґрунтована на об’єктивній оцінці досягнень України, стане вирішальною при ухваленні політичного рішення лідерами Європейського Союзу у грудні цього року.

Я вдячний Верховній Раді України та колегам – народним депутатам за виконану роботу”.

Проте радіти це зарано. Фахівці пояснюють, що пані Урсула зробила попередні висновки та рекомендації.

Варто почати з того, що це рішення має бути схвалене Європейською Радою (глави держав ЄС).

Загалом, початок таких переговорів щодо вступу є історичною подією для кожної держави і є передостаннім етапом перед приєднанням до Євросоюзу. Після цього залишається ще один крок — підготовка формальностей для прийняття країни до ЄС.

Однак, слід пам’ятати, що Угорщина заявила про намір блокувати початок переговорів щодо вступу України до ЄС.

Тривалість переговорів про вступ важко передбачити наразі. Деякі експерти та політики вказують на 2030 рік як можливий момент вступу країни до ЄС.

Щодо цього Урсула фон дер Ляйєн сказала, що темп переговорів залежатиме від того, як швидко Україна реалізує необхідні реформи. Україна має завершити їх до березня 2024 року.

Єврокомісія оцінить подальший прогрес, але, за словами президентки ЄК, при позитивному рішенні лідерів, можна буде почати підготовчу роботу негайно.