Вже зробив понад півсотні: як школяр вдома виготовляє дрони для військових

Новини

Хлопець працює разом зі своїм дядьком, тому проєкт зі збору дронів вирішили назвати за першими літерами своїх імен – Rama Drones. Про це 24 Каналу розповіла кореспондентка з Харкова Анна Черненко, зауваживши, що недавно у Радомира з’явився 3D-принтер і тепер він може додруковувати певні деталі.

Чому виникла така ідея

Сьогодні до Радомира вже сформувалася ціла електронна черга військових. До нього звертаються з різних куточків України, різних підрозділів і бригад. Загалом хлопець виготовив уже більше ніж півсотні таких апаратів, а для наступних 40 уже назбирав кошти. Саме збір грошей інколи може бути чи не найскладнішою роботою у всьому процесі.

Своєю головною метою Радомир називає – збереження життя наших військових. Дрони в цьому дуже допомагають.

Ці FPV-дрони ми складаємо вдома, самі паяємо з деталей, які купуємо в Україні. Найперше – це допомога армії, нашим бійцям, бо зазвичай один дрон – це одне врятоване життя нашого військового,– розповів хлопець.

Радомир навчається в 11 класі, тому свої апарати часто доводить робити вночі, жертвуючи вільним часом. Хлопець зауважив, що вже придумав, як удосконалити дрони, але поки усіх таємниць не розкриває. Через те, що Радомир багато думає, як все можна осучаснити, його апарати в 4 – 5 разів дешевші, ніж ті, які продаються. Це дуже суттєво, бо за одну й ту ж суму військові можуть купити 4 або навіть 5 дронів.

Школяр з Харкова виготовляє дрони: дивіться відео

Як можна допомогти Радомиру

Колись хлопець навчився збирати безпілотники за допомогою ютубу. Перший дрон, який йому подарували на день народження, він передав військовим. Радомир дуже мотивований ще й через те, що у війську служить його тато. Тому він добре розуміє, наскільки часто безпека рідної людини залежить саме від дрона.

Хлопець витрачає дуже багато часу й сил, щоб створити такі важливі речі. Окрім фінансової допомоги, він також закликає людей фізично долучатися до його проєкту. Каже, що готовий навчати своїх друзів, знайомих і кожного, хто виявить таке бажання.

Будемо вчитися і разом збирати дрони. Потрібно налагодити конвеєр, щоб виробництво не закінчувалося, але для цього потрібні меценати й кошти. Також потрібно залучити дуже багато людей,– сказав Радомир.

Кошти на наступних 40 дронів уже є і хлопець починає над ними роботу. Але для того, щоб швидко виконати замовлення військових потрібні люди. Створювати безпілотники в школі разом з іншими учнями немає змоги через безпекову ситуацію. Адже Харків та область чи не щодня атакують росіяни. Тому не варто давати окупантам можливості хоч якось виправдовувати свої дії.

Також варто підкреслити, що FPV-дрони є важливим засобом ураження ворожої техніки й живої сили на полі бою, тому їх має бути достатньо. А молоді українці, які активно долучаються до підтримки ЗСУ, показують, що у боротьбі з ворогом має брати участь все суспільство.

Росіяни продовжують тероризувати Харківщину

Уночі 21 жовтня окупанти поцілили по терміналу “Нової пошти” під Харковом. На момент атаки в будівлі перебувало 22 людей, шестеро з них – загинули. Ракетний удар відбувся за хвилину після оголошення повітряної тривоги, відтак люди навіть не мали шансів дійти до укриття.

Вбивство цивільних людей і руйнацію термінала “Нової пошти” окупанти назвали “знищенням важливого логістичного центру ЗСУ”. Розуміючи, що в таку брехню ніхто не повірить, росіяни почали розповідати, що “Нова пошта” перевозила військову техніку, а приміщення використовували, як склад з боєприпасами.

Наступного дня після трагедії стали відомі імена загиблих. Всі вони чоловіки. Серед них є студент, який нещодавно влаштувався на роботу. Він хотів самостійно сплачувати за навчання. Від удару росіян також загинув молодий батько, у якого лише 2 тижні тому народилася дитина.