Я вас прошу, люди, тримайте язик за зубами: Маляр з Міноборони висловилася про контрнаступ України

Новини

Українцям не слід обговорювати подробиці контрнаступу, це лише заважатиме війсковим. Режим тиші повинні дотримуватись і журналісти, і експерти. Право обговорювати деталі військових задумів мають лише три людини в країні.

Важливу заяву зробила заступниця міністра оборони України Ганни Маляр. Вона нагадала, що саме тиша є умовою успіху спецоперацій.

Добре, що ніхто в пабліках не обговорював контрнаступ в Харківській області до його початку. І була повністю закрита зона бойових дій для доступу будь-кого, крім військових. Тоді було реалізовано найуспішнішу операцію за час повномасштабного вторгнення з точки зору інтенсивності звільнення наших територій,– зазначила Ганна Маляр.

Вона наголосила, що саме тиша тоді дала військовим змогу виграти час і зробити свою роботу.

За словами Маляр, тільки три особи в Україні мають право оприлюднювати стратегічні військові плани та задуми. Серед них:

верховний головнокомандувач – Володимир Зеленський;

міністр оборони – Олексій Резніков;

головнокомандувач ЗСУ – Валерій Залужний.

Всі інші, за її словами, можуть лише цитувати.

Маляр також закликала не обговорювати в ефірах майбутній контрнаступ: журналістам не слід ставити експертам відповідних запитань.

Також Маляр вважає, що не варто писати блоги та пости на цю тему, не треба взагалі публічно обговорювати військові плани української армії.

У нас один стратегічний план – звільнити всі наші території. А деталі – то вже військова таємниця. Їх оприлюднюють три вищеназвані особи, коли є така військова задача. Бо інформація – це теж зброя і ми нею теж воюємо,– сказала заступниця міністра.

Сьогодні, 25 березня, президент Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони поки що не можуть розпочати контрнаступ, який запланований на весну цього року.

Україні потрібна додаткова підтримка зброєю. Зокрема, необхідні боєприпаси та винищувачі.