Як виселити УПЦ МП з Києво-Печерської лаври: Драбинко запропонував варіант

Новини

Найкращим варіантом вирішення конфлікту навколо Києво-Печерської лаври були б переговори між очільником УПЦ МП митрополитом Онуфрієм та главою Православної церкви України митрополитом Епіфанієм. Намісник Лаври митрополит Павло Лебідь має бути позбавлений статусу настоятеля Лаври та притягнутий до відповідальності за антидержавні дії.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив митрополит Переяславський та Вишневський Православної церкви України Олександр Драбинко. “Якщо митрополит Павло вже вчиняє антидержавні дії і вдається до образ, то передусім його треба притягнути до відповідальності”, – наголосив він.

“Владика Павло сьогодні показав істинний лик Московського патріархату з прокльонами і рештою”, – додав митрополит Олександр.

За його словами, резонансне питання розірвання договору оренди між УПЦ МП та Національним заповідником “Києво-Печерська лавра” мало б бути вирішено раніше та за участю голів двох церков – УПЦ МП і Православної церкви України. Водночас, на думку Драбинка, з Лаври необхідно було б прибрати одіозні фігури, зокрема намісника Павла Лебідя.

За оцінками митрополита Олександра, митрополити Онуфрій та Епіфаній могли б сісти за стіл переговорів і “підписати конкордат або про взаємне існування, або про взаємне визнання. Або, принаймні, узгодити створення комісії на Синоді”.

Відповідаючи на запитання, чи є небезпека розв’язання в Україні релігійної війни, митрополит зауважив: “Є певні особи, які можуть очолювати подібні рухи, але з огляду на те, що такі рухи антидержавні і що наразі в Україні військовий стан, така діяльність має каратися згідно з чинним законодавством. Війна, якщо вона потенційно й можлива, має бути унеможливлена державою”.