Тариф на електроенергію у квітні: скільки доведеться платити за кожну кВт*год

Новини

В Україні у квітні тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн (якщо використовувати до 250 кВт*год на місяць) та 1,68 грн (якщо використати більше). Така ціна збережеться щонайменше до 1 травня.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

В Україні є підстави для підвищення тарифу на електроенергію. Енергетична інфраструктура порушена численними атаками РФ, її потрібно ремонтувати. Для цього потрібні великі вкладення.

Кабінет міністрів ухвалив рішення щонайменше до 1 травня ціни не переглядати. А вже в травні до питання перегляду тарифів доведеться повернутися.

Співрозмовник OBOZREVATEL у Кабміні розповідає: конкретні механізми щонайменше на рівні міністерства серйозно не опрацьовують. Мовляв, розуміння того, що необхідно ухвалювати рішення та підвищувати тарифи, є, але доручень готувати таке рішення не було.

Коли збільшать тарифи? Ймовірно, рішення про підвищення тарифів на електроенергію буде ухвалено 2023 року. Озвучити нові плани можуть уже в квітні. Водночас Кабмін має ухвалити спеціальну постанову.

Припустімо, якщо зараз ви використовуєте 250 кВт*год, то щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт*год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать удвічі, то в разі споживання 250 кВт*год доведеться платити вже 720 грн.