Яке сьогодні, 17 квітня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Новини

Сьогодні, 17 квітня, в Україні святкують День пожежної охорони. Віряни вшановують пам’ять преподобного Йосипа. До Нового року залишилося 258 днів.

17 квітня 2023 року — понеділок. 418-й день війни в Україні. tsn.ua

Яке сьогодні, 17 квітня, церковне свято

17 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Йосипа. Він народився в Палестині в благочестивій сім’ї. Цікавився духовним життям з самого раннього дитинства, був смиренним та лагідним. Вступив до монастиря у віці 17 років, там спав на каміннях та носив лише старий одяг. За свої подвиги став пресвітером.

Коли почалися гоніння за християнами, Йосип почав ходили по містах та підтримувати вірян, борячись з єрессю. За це відправили його на острів Крит, де його втятував святитель Микола. Потім повернувся до Константинополя і заснував там монастир. Бог наділив Йосипа даром чудотворення.

Що не можна робити в цей день

Не можна прати, прибирати чи займатися ремонтом.

Не ображайтесь, не пліткуйте і не лихословте.

Не варто працювати в саду та займатися рукоділлям.

Народні прикмети і традиції на 17 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: вдарив мороз — чекайте на багатий урожай пшениці;

якщо піднявся вітер, то літо буде прохолодним;

повільні і темні хмари до проливних дощів;

на вільсі багато сережок висить — буде багатий урожай вівса.

17 квітня вдарив мороз — чекайте на багатий урожай пшениці / © Pexels

Здавна вірили, що сон, який приснився в ніч проти 17 квітня, точно збудеться протягом 12 днів. Вірили, що цього дня починає співати журавель і прокидається цвіркун. Тому люди часто виходили з дому, щоб побачити в небі лелек. Вони вважалися захисниками доброго від злих сил. А ще говорили, що після їхнього прильоту вже встановлюється по-справжньому літня погода.

Погода на 17 квітня

Завтра, 17 квітня, в Києві похмуро, без істотних опадів. У Львові хмарно, опадів не очікується. У Харкові похмура погода, опадів не очікується. В Одесі хмарно, можливий дрібний дощ.

Температура повітря в Києві +14 вдень та +6 вночі. У Львові +13 вдень та +5 вночі. У Харкові +16 вдень та +6 вночі. В Одесі +17 вдень та +7 вночі.