Які квіти не можна приносити на цвинтар: основні правила

Новини

Невдовзі після Великодня в Україні відзначатимуть поминальні дні і тисячі людей підуть на кладовища відвідати могили своїх рідних та близьких і понесуть їм квіти. Місцева влада та екоактивісти закликають при цьому відмовитись від штучних пластикових букетів, адже вони створюють цілі купи сміття, яке не завжди можна переробити. Але не всі знають, що не всякі живі квіти підходять для вшанування пам’яті померлих.

OBOZREVATEL розібрався у цьому питанні. Розповідаємо, які букети не будуть доречними на кладовищі.

Насамперед є вимоги до зовнішнього вигляду квітів. Так не підійдуть надто барвисті та пишно декоровані букети. Краще орієнтуватись правилом трьох кольорів і не обирати більше відтінків квітів одночасно. Також краще відмовитись від пакування і обмежитись хіба тоненькою чорною стрічкою на стеблах.

Круглі композиції виглядатимуть на цвинтарі недоречно. Флористи рекомендують більш стримані пірамідальні та ромбоподібні композиції. Квітки при цьому краще обирати такі, що не до кінця розпустились – пишному цвіту, як символу радості життя, не місце на могилі.

Що стосується конкретних квітів, то краще віддавати перевагу таким видам з огляду на те, що вони символізують:

троянда червона – пристрасне кохання;

троянда рожева – дружба;

троянда біла – чистота;

мак – втіха, а також символ полеглих на війні або ветеранів;

лілія калла – шлюб та вірність;

соняшник – захоплення;

півонія – зцілення;

ромашка – невинність;

гортензія – наполегливість;

гладіолус – сила характеру;

гвоздика червона  – яскравість;

гвоздика рожева – вдячність;

гвоздика біла – спогад;

дельфініум – чистота душі;

орхідея – ніжна краса.

Але в цілому експерти радять орієнтуватись при виборі квітів на те, що любила померла людина і ваші спогади про неї. Букет найулюбленіших квітів покійного чи покійної ніколи не буде недоречним, хто би що не казав.