Якщо щомісяця відраховувати 10 тисяч грн: яку пенсію отримаєте

Новини

У ПФУ повідомили, скільки отримає пенсіонер, якщо перераховувати 10 тис. грн

Не секрет, що пенсії у більшості українців низькі й на них важко прожити. Тому громадяни радіють навіть маленьким надбавкам та доплатам. У ПФУ повідомили, скільки отримає пенсіонер, якщо йому перераховувати 10 тис. грн.

Йдеться про нову можливість здійснювати благодійну пожертву на користь конкретного пенсіонера або знеособлено.

Тобто близьким родичам, наприклад, дітям чи онукам можна щомісяця переказувати конкретному пенсіонеру певну суму.

На прикладі 10 тис. грн у відомстві розповіли, скільки отримає теоретично пенсіонер, окрім свого основного розміру пенсії.

Згідно з встановленими правилами, пояснили у ПФУ, 100% суму пенсіонер не отримає. Йому надійде лише 70%, а решта 30% піде до солідарної пенсійної системи, тобто буде поділена між іншими пенсіонерами.

Виходить, що якщо син, дочка, онук чи онука захоче перевести родичу на пенсії 10 тис. грн, то в результаті пенсіонер отримає лише 7000 грн, а решту 3000 грн ПФУ розділить між іншими громадянами, які отримують пенсію.

Також передбачено варіант й перерахування грошей не конкретному пенсіонеру, а знеособлено. Тоді всю суму пожертвування ПФУ поділить лише між різними одержувачами пенсії.

Наприклад, у воєнний час для українців це теж зручно, оскільки вони отримають доплати до основного розміру своєї пенсії.

Сума благодійного пожертвування може бути будь-якою і її можна внести як з території України, так і з-за кордону.

Для цього меценату потрібно зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ. Після авторизації на сайті вибирається розділ “Благодійні пожертвування”.

Якщо гроші призначені конкретному пенсіонеру, тоді, крім суми, потрібно вказати його дані: ПІБ, а також реєстраційний номер платника податків. Якщо не вказувати дані, а лише суму, гроші підуть як пожертва для всіх пенсіонерів.