Ярош вказав на недоліки мобілізації: надто багато “вільних” хлопців у військовій формі

Новини

Мобілізацію потрібно проводити не масово, а точково.

Український громадсько-політичний діяч, екслідер “Правого сектору” та командувач “Української добровольчої армії” Дмитро Ярош вважає, що разом із проведенням мобілізації потрібно оптимізувати той людський ресурс, який уже перебуває в Збройних силах. tsn.ua

Про це він говорив в інтерв’ю на YouTube-каналі “LB live”.

За його словами, зараз в українській армії надто багато “вільних” хлопців у військовій формі.

“Якщо ти виїжджаєш умовно на другу лінію оборони, там стільки “праздно шатающихся” хлопців у військовій формі, які не залучені до активних дій… Тут, власне, треба працювати з командирами, командирами бригад зокрема, щоб такого не було”, — зауважив Ярош.

Він вважає несправедливим, коли одні військовослужбовці сидять без ротації тривалий час на передовій, а інші перебувають у такій бездіяльності, отримуючи кошти з бюджету.

Дмитро Ярош висловився за те, щоб мобілізація була не масовою, а точковою — “за тими військово-обліковими спеціальностями, які реально необхідні”. Він також вважає, що в тилу потрібно більше займатися роз’яснювальною роботою і доносити до людей, що буде, якщо вони не підуть до армії.

Також Ярош різко виступив проти мобілізації жінок.

“Я противник перебування, особливо на першій лінії, жінок… Я ж стара школа, ще радянська, сексистом мене би назвали… Я от блокпости проїжджаю, по Україні їду, дивлюся, дівчата-поліцейські стоять там на блокпостах, оце от нормально… Вони і допомагають, і звільняють, власне, хлопців від виконання тої роботи, яку отам жінка може зробити, якщо вона хоче служити… У нас достатньо ще чоловіків для того, щоб воювати”, — наголосив він.