“Яєць не буде”-Бахматюк: чому їхнє виробництво в Україні може зупинитися

Новини

Виробництво яєць в Україні у 2023 році може зупинитись. Це станеться, якщо виробникам не вдасться відновити поголів’я курей. Наразі яйця несуть постарілі птахи – які не можуть забезпечувати необхідних обсягів. Через що вони різко здорожчали

Про це розповів власник агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк, повідомляє УП. Він зазначив: нині “курка [в Україні] вмирає”. news.obozrevatel.com

“Поголів’я старіє – коли наш інкубатор був на окупованій території, ми не могли завести батьківське поголів’я та інкубувати яйце. Зараз курка вмирає. Ми тримаємо старих курей, щоб на ринку не було ще більшого дефіциту. Якщо не відновити поголів’я, то наступного року відбудеться ще більша катастрофа. Яєць не буде”, – пояснив Бахматюк.

Він наголосив: “Продуктивність курки залежить від її віку. Влітку вона несла 80%, а зараз несе 50% і просто вмирає.

Зі свого боку речниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко розповіла, що війська Росії з 1 травня регулярно обстрілювали птахофабрику “Фенікс” у Слов’янському районі Донецької області, яка була однією з найпотужніших у регіоні – щодня даючи по пів мільйона яєць. Через російські удари там загинули 800 тис. голів дорослого та молодого птаха.

Ігнатченко зазначила: загальні збитки птахофабрики від обстрілів наразі не підраховані. Проте “лише на птиці вона втратила 120 млн грн”.

“Росіяни бомбили пташник доти, доки не знищили буквально все. Перебили комунікації, розбили обладнання – і, відповідно, загинули всі птахи”, – констатувала вона.