“Їй не подобалося, що я довго народжую”: батьки звинувачують акушерку в втраті первістка, що відомо про нещастя

Новини

Батьки прагнуть, щоб лікар поніс відповідальність за свої дії, щоб більше жодна сім’я цього не пережила через акушерку.

У Рівненській області під час пологів сталася трагедія, внаслідок якої померла новонароджена дитина. Батьки обвинувачують лікарів у недбалості.  politeka.net

Дар’я Юфимчук, 20-річна жінка, народила свою дитину 7 липня 2023 року і переконана, що все йшло добре, оскільки вона чула серцебиття своєї дитини.

Проте, під час пологів акушерка використала заборонений метод Крістеллера. Цей метод включає натискання на живіт породіллі, і його застосування може призвести до розриву матки, сильного болю, кровотечі та загрози життю жінки та дитини.

“Їй не подобалось, що я довго народжую. Потім вона натискала на живіт. Чоловік був позаду. Вона поклала простирадло під мене – з одного боку давила простирадлом, ніби тягнула, а ліктем тиснула з іншого боку. Все було добре і під кінець, до останнього моменту, сердечко билось нормально. Принесли дитину на столик, і поприбігали всі лікарі. Мій чоловік пішов, подивився. А після сів наді мною і почав плакати”, – згадала Дар’я.

Вона також зауважує, що за попередньої діагностики акушерка вставила гумову трубку для штучної стимуляції пологів, але Дар’я стверджує, що не надавала письмову згоду на це. Смерть дитини була спричинена двома факторами: асфіксією та внутрішньочеревною інфекцією.

Батьки хлопчика назвали його Тимофієм і регулярно відвідують його могилу, приносячи квіти та іграшки. Вони також прагнуть, щоб лікарка понесла відповідальність за свої дії, щоб більше жодна сім’я цього не пережила через акушерку.

Акушер-гінеколог, яка була при пологах Дар’ї, Алла Паньків, поки що утримується від коментарів до завершення розслідування. Наразі її не було відсторонено від роботи через відсутність підтверджених доказів про порушення професійних обов’язків.

Джерело: Суспільне.