“За 30 секунд почався апокаліпсис”: в Італії затонув катер з двома десятками спецагентів на борту. Усі подробиці “шпигунської” трагедії

Новини

В Італії на озері Маджоре  затонув катер з двома десятками спецагентів на борту. Внаслідок аварії загинули чотири особи, серед яких колишній агент Моссаду, росіянка та два італійські розвідники.

Ця трагедія нагадує сюжет шпигунського роману і вже породила багато запитань. Про це пише ВВС. obozrevatel.com

Озеро Маджоре належить до двох італійських регіонів – Ломбардії та П’ємонту, а також до швейцарського кантону Тичино.

Примітно, що у Ломбардії розташовані кілька технологічних компаній, які розроблюють продукцію, зокрема військового призначення. При цьому Швейцарію вважають “транзитною” країною для розвідників. Тому існує думка, що на катері, де перебували 23 особи, відбувалася не вечірка на честь дня народження, а зустріч італійських та ізраїльських агентів.

Прокурор Карло Носеріно розповів, що загалом на борту було 13 італійських агентів та 8 ізраїльських. За його словами, тільки капітан Клаудіо Кармінаті та його дружина-росіянка не працювали на жодну розвідку.

Прогулянка озером мала відбуватися на 15-метровому катері. В якийсь момент на озері почався шторм зі шквалами швидкістю до 70 км на годину.

“Буквально за 30 секунд почався апокаліпсис. Судно одразу перевернулося, і ми впали у воду”, – розповів капітан судна, додавши, що шторм не був несподіванкою – його прогнозували.

Ймовірно, прогулянка на катері планувалася так, аби не потрапити у шторм, проте навіть після того, як сплив час оренди, судно продовжило плавати.

"За 30 секунд почався апокаліпсис": в Італії затонув катер з двома десятками спецагентів на борту. Усі подробиці "шпигунської" трагедії

Серед загиблих виявилася дружина капітана, Анна Божкова, 50-річна росіянка, яка мала посвідку на проживання в Італії.

Двоє інших загиблих – 53-річна Тіциана Барнобі та 62-річний Клаудіо Алонці – працівники італійської секретної служби. Ще один загиблий, 50-річний Шімоні Ерец, був агентом Моссаду на пенсії.

Решта людей, які перебували на борту катера, врятувалися, проте зникли практично одразу після інциденту.

Судно, що затонуло на озері Маджоре, досі не дістали з води, тому повноцінне розслідування дивної аварії не може розпочатися.

Італійська воєнізована поліція, яка веде слідство, вже заявила, що розслідуватиме лише те, чому катер був переповнений і чому вийшов у плавання за поганої погоди, але не те, що робили люди на борту судна.

"За 30 секунд почався апокаліпсис": в Італії затонув катер з двома десятками спецагентів на борту. Усі подробиці "шпигунської" трагедії