За крок до світової катаsтрофи! Цієї ночі може трапuтuся велuка біда! Вода у Каховському водосховuщі вже nеретнула “мертвy тoчку”: її більше не можна братu для ЗАЕС

Новини

У Каховському водосховищі після підриву росіянами Каховської ГЕС рівень води впав нижче за так звану “мертву точку”. Тобто нижче за 12,7 метра.

Голова Укргідроенерго Ігор Сирота заявив в ефірі телемарафону, що нижче цієї “мертвої точки” водозабір неможливий. Тобто Каховське водосховище спустошується, пише 24 Канал. Джерело

Що відбувається на Каховській ГЕС

Глава Укргідроенерго розповів, що половина станції станом на вечір 8 червня – повністю під водою, друга половина – на 70% у воді. Земляна вставка між шлюзом і станцією також уже під водою і зазнає розмиву.

Рівень уже 12,5 метра. Це нижче за “мертву” точку 12,7 метра, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти та для ЗАЕС,– заявив Ігор Сирота.

За словами фахівця, якщо гребля в нижній частині зруйнована до самої основи, то:

  • глибина водосховища буде не більше 3 метрів;
  • саме водосховище зменшиться в ширині з 3,5 кілометра, як це було до підриву, до 1 – 1,2 кілометра – тобто повернеться в русло Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища.

Ігор Сирота пояснив, якщо враховувати, що на метр спадає Каховське водосховище, то це ще може тривати 7 – 8 днів.

Що кажуть фахівці та аналітики про Каховську ГЕС

Вже вранці 8 червня в Укргідроенерго повідомили, що Каховську гідроелектростанцію зруйнували вибухом машинної зали зсередини. Руйнування такі, що станція не підлягає відновленню.

Аналітики Defence express зазначили, що, ймовірно, ситуація з водою в Дніпрі в недалекій перспективі може повернутись до стану, який був до побудови греблі – 1940-х років.

Гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота заявляв, що на місці Каховської ГЕС Україна після деокупації збудує нову станцію. Проте найперше потрібно перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість.

На будівництво нової станції знадобиться щонайменше 5 років у режимі цілодобової роботи.