За виконання рішення про арешт Путіна почнеться величезна дипломатична битва, – глава МЗС

Новини

Між країнами, що ратифікували Римський статут, розгорнеться “закулісна дипломатична битва” за право виконати рішення Міжнародного кримінального суду щодо арешту президента РФ Володимира Путіна. Наразі йдеться про те, що невиконання рішення МКС завдасть нищівного удару по репутації цього міжнародного судового органу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю телеведучому Вадиму Карп’яку. Водночас глава зовнішньополітичного відомства наголосив, що крім рішення МКС Україна потребує створення спецтрибуналу: лише так можна притягти Росію до відповідальності за злочин агресії. obozrevatel.com

Кулеба впевнений: усі держави, що ратифікували Римський статут, нині включаться у дипломатичну боротьбу за виконання ордеру Міжнародного кримінального суду про арешт Путіна.

“Зараз розгорнеться величезна закулісна дипломатична битва за повагу до зобов’язань у рамках Римського статуту… Тут же питання навіть не в Путіні та не в Україні, а в тому, що якщо відверто будуть зневажати ордер Міжнародного кримінального суду, то це розвалить Міжнародний кримінальний суд. Тому сам МКС тепер зацікавлений у повазі до його актів. Відповідно, ті країни, які підтримують МКС, зараз включаться в цю кулуарну дипломатичну битву за забезпечення виконання ордера”, – зазначив міністр.

Водночас для України, яка прагне притягти Росію до відповідальності за повномасштабну агресію проти нашої держави, одного лиш рішення МКС недостатньо.

“МКС може засудити все, окрім злочину агресії. Тому нам потрібен трибунал щодо злочину агресії. Тобто мало засудити Путіна за те, що він стоїть за викраденням дітей, вбивством військовополонених, за руйнуванням артилерією та ракетами цивільної інфраструктури, за розстрілом і катуваннями цивільних та військових. Потрібно засудити Путіна за те, що називають матір’ю всіх злочинів, – злочин агресії”, – пояснив Кулеба.