Загальну мобілізацію в Україні продовжено: призивати планують ще одну категорію чоловіків

Новини

Таким чином, чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними і можуть бути мобілізовані .

Однак Закон про військовий обов’язок та військову підготовку передбачає, що чоловіки від 18 до 27 років, які не пройшли строкову службу, не можуть бути мобілізовані під час військового стану.  politeka.net

Водночас у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №9281 – він передбачає включення ще однієї категорії чоловіків, яких можна мобілізувати в Україні.

У проекті закону № 9281 йдеться про внесення змін до статей 15, 18, 18-1 та 37 Закону про військовий обов’язок та військову службу, де граничний вік перебування на військовому обліку терміновиків зменшується з 27 до 25 років.

Після набуття чинності таких змін – закликатимуть з мобілізації чоловіків від 25 до 27 років, які раніше не проходили термінову службу.

Мобілізації підлягатимуть військовозобов’язані чоловіки придатні та обмежено придатні від 25 до 60 років навіть якщо вони не мають досвіду військової служби.

Джерело: НВ .

До речі, в Україні ТЦК повістки дозволили роздавати чоловікам незалежно від місця реєстрації та перебування на військовому обліку.

Як повідомляє юрист Максим Шинжирбаєв, повістки дозволено вручати родичам потенційних призовників, але вони мають бути повнолітніми і проживати разом із військовозобов’язаними.