“Заганяють самі себе”: окупанти от-от опиняться у пастці

Новини

На Сході наголошується на активізації російських окупантів, але про неї слід знати кілька дуже важливих речей.

Володіючи цією інформацією, можна зрозуміти, що відбувається і на що чекати, підкреслює військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко. politeka.net

За словами Коваленка, в Луганській області на сьогоднішній день знаходиться одне з найбільш боєздатних угруповань окупантів із найбільш наближеною до штатної комплектації підрозділів.

І на те є причини, пояснює Коваленко, адже в командуванні росіян ще наприкінці 2022 року виношувалась ідея про “удар у відповідь” по Харківській області. Так, згідно з цими планами, їхнє угруповання мало наростити потенціал для дуже швидкого ривка від лінії Р-66 (Кременна-Сватово-Троїцьке) до лівого берега Оскола із захопленням Лимана та Куп’янська.

«Але щось у них тоді пішло не за планом і “великий” наступ захлинувся в зачатку.

Насправді ж, причиною того, що “ривок” перервався були сили оборони України, які були готові до відображення цієї рефлексії», – підкреслив Коваленко, додавши, що наступ загарбників мав здійснюватися з відкритих позицій, тоді як вся оборона Сил оборона побудована на закритих позиціях.

Також військовий експерт повідомив, що на даний момент активізація української армії в Запорізькій та Донецькій областях змусили окупантів приймати швидке, але не раціональне рішення.

«Інтенсифікація бойових дій вздовж усієї Р-66 імітує епічний наступ для відвернення уваги на цю ділянку та відтягування ресурсу. За задумом командування РОВ, СОУ, побоюючись прориву до Лимана та Куп’янська, відтягнуть частину сил із Запорізької та Донецької області для посилення своєї оборони на Сході, що дозволить окупантам встояти на Півдні. Ось тільки не зрозуміло, навіщо це робити Генштабу ЗСУ», – розмірковує Олександр Коваленко.

фронт, війна, вибух

Аналітик підкреслив, що подібний «ривок» уже був зірваний, адже сили оборони України були готові до нього. Таким чином, рефлексія окупантів на сході відбувається «тільки заради рефлексії».

«З іншого боку, така рефлексія, у певному сенсі, послаблює цілісність оборони самих РОВ на плацдармі, а також змушує витрачати дефіцитний ресурс. А тому, не виключено, що тут, за підсумками цих дій, РОВ самі себе заганяють у пастку», – припустив Коваленко подальший розвиток подій.