Загроза великого авіаудару по Україні: що відомо на даний час

Новини

Про загрозу великого авіаудару по Україні повідомляють різні джерела, зокрема Financial Times і Politico, які посилаються на дані розвідки країн-членів НАТО та джерел у Білому домі відповідно.

Згідно з даними американського Інституту вивчення війни (ISW), Росія стягує бойові літаки та гелікоптери до українських кордонів і збільшує використання повітряних сил в Україні.

Також повідомляється, що російські військові змінюють тактику і зобов’язуються використовувати велику кількість повітряних сил в Україні.

Однак міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що він поки не бачить ознак того, що Росія нарощує свої військово-повітряні сили для масованої атаки на Україну, тоді як оцінки британської розвідки свідчать про те, що російські Повітряно-космічні сили, ймовірно, зберігали практично неушкоджений парк із приблизно 1500 бойових літаків з екіпажем по всій Російській Федерації.

У Генштабі ЗСУ повідомляють, що окупанти досить активно використовують авіацію на фронті, а колишній речник Генштабу ЗСУ припускає, що Кремль може провести повітряну кампанію для знищення української ППО системи, потім військові об’єкти, особовий склад, командні пункти тощо.

Експерти вважають, що росіяни можуть використовувати авіацію біля кордонів з Україною для підтримки можливого наступу, хоча зазначають, що це може призвести до значних втрат для росіян. Деякі також припускають, що Росія може змінити свою тактику найближчими тижнями і спробувати здійснити повітряний напад на Україну.