Загроза з Білорусі: що відбувається в РБ і чи перекидають окупанти техніку до кордону з Україною

Новини

Ситуація на кордоні з Білоруссю є контрольованою, кажуть в ДПСУ.

На території Білорусі станом на зараз відбувається ротація підрозділів РФ. Тих окупантів, які вже пройшли підготовку в Білорусі, виводять на територію Росії, щоб перекинути на схід України. А на територію Білорусі будуть заведені нові підрозділи для навчань. ТСН

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телеканалу “Київ”.

“Близько 9-10 тисяч військових РФ перебували на території Білорусі. Вони переважно залучені у спільних навчаннях або проходженні підготовки. Періодично відбувається ротація цих підрозділів. Власно, це відбувається і зараз. Ті підрозділи, які вже пройшли підготовку, виводяться на територію Росії для того, щоб посилити угрупування російських військ на сході нашої країни”, – сказав речник.

За його словами, прикордонна служба наразі не фіксує переміщення особового складу чи військової техніки РФ біля кордону.

“Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою. По той бік кордону немає достатнього угруповання, яке могло б здійснити вторгнення на територію України”, – додав Демченко.

Втім, речник ДПСУ наголосив, що ворога не можна недооцінювати і треба бути готовими до розвитку будь-якої ситуації. Тож українські бійці продовжують укріплювати лінію кордону, щоб всі Сили оборони мали можливості відбити будь-яку атаку.

Окрім того, Білорусь продовжує підтримувати Росію, надаючи свою військову інфраструктуру, повітряний простір та бази.