“Зараз застій, а це – не перемога”: Екс-глава ЦРУ спрогнозував, як можуть прибрати Путіна

Новини

Російський диктатор Володимир Путін буде усунутий від влади в результаті державного перевороту через війну в Україні, яка “зайшла в глухий кут”, попередив колишній керівник ЦРУ Джек Девайн. Як пише The Sun, за словами екс-глави ЦРУ, він не здивується, якщо російський тиран “зникне завтра”, передають Патріоти України.

Експерти попереджали, що Путін може не дожити до наступного дня народження, оскільки він радше покінчить самогубством”, аніж зіткнеться з приниженням, пов’язаним з переворотом. Але ймовірність перевороту з боку його найближчого оточення зростає, оскільки він стикається з перспективою “перманентного тупика” в Україні, вважає Девайн.

“Це буде сюрприз. Завжди є те, що ми називаємо “чорним лебедем” (теорія, що розглядає важкопрогнозовані та рідкісні події, котрі мають значні наслідки – УНІАН), який з’являється нізвідки. Путін може зникнути завтра, і я не здивуюся, якщо якийсь елемент в уряді вирішить, що він збирається вжити виконавчих заходів”, – зазначив він.

Водночас, додав він, якщо не буде “чорного лебедя”, проблеми Путіна почнуться тоді, коли він зайде в глухий кут, а саме це й відбувається зараз. “Я не думаю, що це буде повстання. Я думаю, що це буде те, що ми можемо назвати палацовим переворотом”.

Девайн вважає, що Путін стає все більш непередбачуваним і небезпечним – і його вторгнення в Україну “посіяло його політичний крах”. На його думку, популярність тирана буде продовжувати падати в міру продовження війни, але це не зупинить його жахливого курсу і російський лідер продовжуватиме свою боротьбу, “чого б це не коштувало”.

“Чим більше втрат і чим більше насильства бачать російські громадяни, тим менше людей хочуть брати в цьому участь, – пояснив він. “Йому буде важко вербувати людей, але це все ж таки Росія. Він знайде спосіб примусити, заманити. Зрештою, він створить армію, але війна буде ставати все менш популярною”.

Девайн попереджає, що кінець конфлікту “починається лише тоді, коли війна заходить у глухий кут і обидві сторони втомилися”. Він зазначає, що Путіна не вдалося вигнати з України, але “застій – це не перемога”.

“Українці не збираються віддавати їм територію. Путін не збирається відступати. Але ви можете знизити температуру. Вони повинні згорнутися, коли всі зрозуміють, що у Путіна немає надії на перемогу”, – каже екс-глава ЦРУ.

Водночас він попереджає, що навряд чи Путін буде витіснений назад до Росії. “Думаю, наступного року ми побачимо майже постійну патову ситуацію”, каже Девайн.