Зеленський: українці підтримали наші кроки для духовної незалежності від Росії – будуть ще

Новини

Президент Володимир Зеленський, який раніше ввів у дію рішення РНБО щодо можливості санкцій проти УПЦ МП в Україні, зазначив, що українці підтримали такий крок для духовної незалежності від країни Росії. Він пообіцяв, що цей процес триватиме, і наша країна зробить ще низку необхідних кроків.

Про це Зеленський сказав у п’ятницю, 2 грудня у вечірньому зверненні до українського народу. “Цими днями ми зробили частину кроків, щоб гарантувати духовну незалежність нашого народу. Бачу, що люди підтримують ці кроки. І дуже потужно підтримують. І це ще не все. Будуть іще кроки. Україна більше ніколи не буде зупинятися на півшляху”, – зазначив він (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). obozrevatel.com

Зеленський розповів про дипломатичну роботу, яку Україна проробила за тиждень на різних рівнях у європейських столицях. Мета нашої країни – здобути підтримкк для запуску спеціального трибуналу щодо російської агресії. “Лондон, Париж, Берлін, Варшава та інші столиці… Всюди зміцнюємо нашу позицію, акумулюємо підтримку партнерів. Упевнений, що трибунал буде, справедливість буде”, – сказав голова держави.

Президент розповів також про ситуацію на звільнених від ворога територіях, зокрема на Херсонщині. Зеленський подякував всім, хто повертає туди нормальне життя – енергетикам, будівельникам, звʼязківцям, ремонтним бригадам, бізнесам, місцевим керівникам та саперам. Усі вони приїхали з різних регіонів, відгукнувшись на прохання про допомогу.

“Лише за кілька днів цього тижня було вилучено понад 200 вибухонебезпечних предметів. Розмінування триває. На Херсонщині щотижня більше покриття звʼязку, більше постачання електрики й газу, більше транспортних можливостей. Щотижня більше доступу до нормальної медицини, до освітніх і соціальних послуг. Сьогодні ж у Херсоні запрацювала й трансляція українського телемарафону “Єдині новини”. Я дякую всім, хто попри постійні російські обстріли та різні намагання терористів перешкоджати нам робить усе, щоб українці могли жити – жити нормально”, – розповів Зеленський.

Зеленський: українці підтримали наші кроки для духовної незалежності від Росії – будуть ще

“Доволі активно рухаємося й щодо іншого пункту української формули миру – продовольчої безпеки. Кожен день використовуємо, щоб світ бачив і відчував, що глобальна стабільність можлива лише разом з Україною”, – розповів гарант.

Президент повідомив, що в порт Одеси зайшло вже третє судно в межах ініціативи Grain from Ukraine – 25 тисяч тонн гуманітарної пшениці відправлять у Сомалі. Ще одне судно, яке завантажують у порту Чорноморська, прямуватиме до Ефіопії з 30 тисячами тонн пшениці на борту. Туди ж вже прямує перше судно за цією програмою.

“А загалом до кінця весни відправимо близько 60 суден з таким гуманітарним вантажем. Це буквально порятунок від голоду для мільйонів людей. І я вдячний усім нашим партнерам, які долучилися до української ініціативи.

Інша наша ініціатива – експортна зернова – дала змогу поставити на продовольчий ринок майже 13 мільйонів тонн української агропродукції. Вагомий внесок у світову безпеку. Робимо все, щоб наростити постачання”, – сказав Зеленський.