Зеленський: потужний день, Бельгія приєдналася до нашої авіаційної коаліції та надасть Україні F-16

Новини

У середу, 11 жовтня, у Брюсселі відбувалося засідання у форматі “Рамштайн”. Бельгію відвідав і президент України Володимир Зеленський. Він взяв участь у ранковому засіданні “Української оборонної контактної групи” за присутності міністрів оборони та генсека НАТО Єнса Столтенберга. Підбиваючи підсумки дня, глава держави назвав його потужним.

Український лідер заявив, що Бельгія приєдналася до нашої авіаційної коаліції та надасть Україні F-16. Про це він повідомив у своєму традиційному зверненні до українського народу ввечері 11 жовтня (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця сторінки).

Зеленський: потужний день, Бельгія приєдналася до нашої авіаційної коаліції та надасть Україні F-16

“Бельгія приєдналася до нашої авіаційної коаліції та надасть Україні F-16. Це потужний крок. Є новий оборонний пакет від Бельгії, у ньому кілька важливих компонентів. Відзначу особливо ракети для ППО. Дякую! Бельгія перша у світі почала конкретне використання заморожених російських активів для компенсації шкоди від російської агресії, і вже наступного року 1 млрд 700 млн євро отримаємо на підтримку нашої оборони та проєкти відбудови”, – заявив глава держави.

Переговори з прем’єр-міністром Бельгії Александером Де Кроо він назвав результативними й особисто подякував прем’єр-міністру країни.

“А щодо санкцій проти Росії – ми обговорили запровадження Бельгією та низкою інших впливових країн такої процедури, щоб російські діаманти не постачалися на ринок Європи. Це удар по прибутках Росії. Довгоочікуваний крок стане реальністю”, – сказав президент.

Зеленський повідомив, що зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном та новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Чарльзом Брауном.

“Тривала зустріч, конкретна. Чітко прозвучало, що Америка продовжить сталу та безперервну підтримку України необхідним для нашого захисту. Обговорили, як зараз, перед зимою, посилити наші можливості в захисті від російського терору – дронів і ракет. Вдячний Сполученим Штатам!” – додав він.

Гарант також провів зустріч із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом: “Наші оборонні пріоритети, наша взаємодія з Альянсом”.

Також він згадав про засідання Ради Україна – НАТО, яке відбулося на рівні міністрів оборони.

“Завтра відбудеться засідання міністрів оборони Альянсу. Звичайно, працюємо над подальшою підтримкою наших воїнів, над цілком конкретними речами, зокрема тим постачанням, про яке хлопці говорили мені, коли я був на фронті, відвідував бригади на передовій. Отже, потужний був день! Бельгіє, дякую! Всі союзники в “Рамштайні” – дякую! Сполучені Штати, я вдячний за лідерство та підтримку!” – сказав президент, підкресливши, що щодня наші воїни та весь наш народ міцнішають.