Зеленський провів велику нараду щодо відносин із НАТО і ЄС: названо пріоритети

Новини

Президент Володимир Зеленський провів тривалу нараду щодо планів України на поточний рік у відносинах з партнерами в Євросоюзі та в НАТО. Пріоритети: реалізація рішення про відкриття перемовин, підготовка переговорної рамки з Євросоюзом, формування такої системи відносин і комунікації з членами Альянсу, щоб кожен відчував, що разом з Україною НАТО стане значно сильнішим.

Про перебіг та результати засідання глава держави розповів у вечірньому зверненні до українців 7 січня. У ньому взяли участь голова Верховної Ради, голова уряду, профільна віцепремʼєр-міністерка, міністр закордонних справ, міністр оборони та його перший заступник, міжнародники Офісу Президента і голова Офісу. obozrevatel.com

Також президент розповів, що цього дня в Україні з візитом перебуває міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Він зазначив, що ця держава є дуже важливим та міцним партнером Києва.

“Вдячний за підтримку, яку Японія надала нашій державі. Це й безпекова допомога, і сильне лідерство у “Групі семи” та загалом у міжнародній політиці, і економічна підтримка – ми цінуємо її, – і гуманітарне посилення України. Один із найкращих наших міжнародних результатів – відносини саме з Японією”, – наголосив український лідер.

За результатами зустрічі з главою МЗС Японії президент повідомив, про новий великий пакет енергетичної підтримки для України.

“Я вдячний за фінансову підтримку нашої держави. Сьогодні ми обговорили нашу подальшу взаємодію, зокрема конференцію щодо відновлення України, яка запланована на лютий, а також наші подальші спільні безпекові кроки, роботу щодо Формули миру та щодо посилення санкцій проти Росії. Впевнений, що і цей рік буде достатньо змістовним для наших відносин”, – зазначив Зеленський.

Також президент 7 січня взяв участь у відкритті безпекової конференції, яку щорічно проводить шведська асоціація “Народ та оборона”.

“Один із найбільш вагомих заходів у Північній Європі та найбільш представницький у Швеції. Конференція продовжить роботу на тижні – сьогодні перший, стартовий день. Представив бачення нашої держави щодо тих викликів і можливостей, які зараз є і для наших держав – України та Швеції, і для Європи загалом”, – розповів гарант.

“Ключове – солідарність і спільні дії. Ми вже показали, що наша консолідація – усіх у Європі та вільному світі – здатна брати гору над усіма навіть найбільш масштабними проявами агресії. І в цьому році маємо зробити ще більше”, – переконаний Зеленський.

За його словами, необхідно додати співпрацю в оборонному виробництві – у спільних проєктах, зокрема в Україні.

“Шведські бойові машини СV-90, шведська артилерія – “арчери” – вже показали себе в руках наших воїнів на фронті. І вся наша Європа має достатній потенціал, щоб гарантувати безпеку за будь-яких обставин і настроїв у глобальній політиці”, – пояснив глава держави.

Про ліквідацію наслідків російського обстрілу у Покровську

Аварійно-рятувальні роботи в Покровську на Донеччині та в навколишніх селах після обстрілу, що відбувся 6 січня, тривають весь день неділі.

“На місці працюють усі необхідні служби, зокрема наші рятувальники ДСНС України, поліцейські. І я вдячний кожному й кожній, хто залучений до цієї роботи”, – сказав президент.

Особливо він відзначив:

– сержанта Віталія Бута,

– головного майстер-сержанта Володимира Долженка,

– старшого лейтенанта Богдана Мачульного,

– майора Сергія Пишнограєва,

– сержанта поліції Іллю Петренка,

– лейтенанта поліції Ярослава Яреська,

– капітана поліції Сергія Левченка.

“Хочу також сказати про поліцейських Харківщини – тих, хто допомагає розбиратися з наслідками ударів російських терористів, допомагає людям, спілкується з рідними тих, хто загинув, встановлює правду та фіксує докази російських воєнних злочинів”, – наголосив Зеленський.

Зокрема, він відзначив поліцейських, які працювали на місці після російського удару по селу Гроза в Купʼянському районі:

– майор поліції Юлія Бражо,

– майор Наталія Матвієнко,

– полковник Оксана Олійник.