Зеленський запросив у Бахмут голову МОК, який допустив участь росіян в Олімпіаді-2024

Новини

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, котрий допустив участь спортсменів із РФ в Олімпіаді-2024 у Парижі. Глава держави запросив президента МОК у Бахмут на Донеччині, який продовжують знищувати окупанти, аби той побачив, що роблять росіяни з Україною.

Про це Зеленський сказав у пʼятницю, 27 січня, у своєму вечірньому зверненні

 Він зазначив, що під час такої війни, яку зараз веде РФ проти України, нейтральності бути не може.

Гарант нагадав, що тирани нерідко намагаються використати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Проте варто памʼятати, що будь-який нейтральний прапор – у нашому випадку той, під яким виступають російські спортсмени, – заплямований кров’ю.

У той час, коли українські спортсмени змушені замість тренувань та змагань давати відсіч російським загарбникам, Росія своїми підступними ударами продовжує забирати життя сотень українців та українок, які могли б представляти нашу країну на світовій арені.

“Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Я неодноразово з ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання”, – сказав Зеленський.

У звʼязку з останніми подіями президент оголосив про початок “марафону чесності”. Його мета – очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та завадити будь-яким спробам повернути у світовий спорт представників держави-терориста.

“Ми зробимо все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче – у паризькій Олімпіаді”, – зазначив глава держави.

Він підкреслив, що спочатку Росія повинна зупинити агресію й терор. Лише після цього можна буде говорити про участь її спортсменів у міжнародних змаганнях. “Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному”, – каже Зеленський.

OBOZREVATEL