Зніміть золото та інші прикраси, бо лихо неомене: 10 жовтня велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Сьогодні, 10 жовтня, в православному календарі – день пам’яті мучеників Євлампія і Євлампії. Вони були рідними братом і сестрою, які жили в IV столітті в місті Никодима. Мученики після прийняття християнства стали активно проповідувати віру серед населення. За це і були затримані та піддані жорстоким катуванням за наказом імператора Максиміліана. Брат з сестрою твердо витримали всі муки і не зрадили своєї віри, а навпаки, дивом урятувалися від смертельних пасток. Нарешті, Євлампій був обезголовлений, а Євлампія померла від горя.

Також, 10 жовтня – день пам’яті мученика Феотекна. Він був знаменитим воєначальником в Антіохії при імператорі Максиміані (305–311). Але коли прийняв християнство став захищати вірян від переслідувань. За це і був затриманий та підданий жорстоким катуванням, але не зрадив своєї віри. Він був обезголовлений за наказом імператора і його тіло було кинуте на смітник. Однак, Бог зберіг його мощі нетлінними, і вони стали джерелом чудес і благодаті для вірян.

Наші предки вірили, що цього дня не варто вдягати золото, дорогоцінне каміння та інші яскраві прикраси. В такий день вони притягують злість, заздрість, плітки, а з ними і лихо.

Під охороною святих сьогодні домашній вогонь. Наші предки вірили, що цього дня він має горіти весь час. А ще, неможна ділитися ним з іншими людьми, бо віддається з будинку щастя та здоров’я.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

якщо на вулиці мокро — то не буде снігу до 4 листопада;

вже вдарив мороз — така ж погода буде наступні 4 тижні;

на верхівках верби все ще є зелене листя — чекайте на ранню весну.

Іменини сьогодні святкують Аристарх, Віктор, Герман, Дмитро, Гнат, Марк, Михайло, Петро, Теодор, Федір, Акіліна, Февронія.