Зробіть запаси їжі та води: українців закликали підготуватися до відключень електроенергії

Новини

В Україні очікуються масштабні відключення електроенергії, як у минулому році. Громадян закликали підготуватися до блекаутів та зробити запаси їжі та води.

Енергетики побоюються масованих ракетних атак з боку російських окупантів. У такому разі передбачено відключення світла, щоб був час на проведення робіт та усунення дефіциту в системі.

У Київській міській держадміністрації повідомили, що потрібно зробити запас питної та технічної води щонайменше на три дні. На день на одного дорослого потрібно 3 літри питної води та близько 10-12 технічної – для приготування їжі та гігієни.

Потрібно купити їжу, яка не вимагає електроенергії для приготування і може зберігатись без холодильника. Це можуть бути:

  • сублімовані продукти (локшина швидкого приготування, каші, супи, що заливають окропом або водою кімнатної температури);
  • овочеві, м’ясні та рибні консерви;
  • в’ялене та сушене м’ясо;
  • хлібці, сухарі, печиво;
  • горіхи, сухофрукти;
  • цукерки, шоколад;
  • енергетичні батончики.

У КМДА також порадили підготувати та зарядити портативні зарядні станції павербанки. Знадобляться свічки, сірники, лампи на акумуляторах або батарейках, ліхтарики. Також необхідно забезпечити запас медикаментів, придбати FM-радіо на батарейках.

Не зайвим буде пальник на сухому спирті або газовим балоном. Важливо мати в будинку вогнегасник та тримати його там, де горять свічки або користуються пальником. Звичайні лампочки потрібно замінити на LED, щоб зменшити споживання електроенергії.

Зробіть запаси їжі та води: українців закликали підготуватися до відключень електроенергії

Щоб комфортно пережити зиму, необхідно утеплити будинок – перевірити ізоляцію вікон, також прикріпити алюфом між стінкою і батареєю. Також слід підготувати теплі речі – ковдри та одяг.

На вулиці в блекаут потрібно одягати світлорефлекторний одяг або кріпити стрічки, які відбивають світло, на рукаві, рюкзаку або сумці.