ЗСУ можуть увірватися до Криму вже до кінця листопада – Соскін

Новини

Вхід українських військових до Криму може відбутися так скоро, якщо ЗСУ в найближчий тиждень звільнять лівобережну Херсонську область.

Українські військові неймовірно скоро можуть почати звільняти Крим від російських окупантів. І статися це може вже до кінця листопада цього року. Про це в інтерв’ю Главреду розповів директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог Олег Соскін.

Таке швидке звільнення Криму може початися, якщо українські військові в найближчий тиждень звільнять лівий берег Херсонської області.

“Так і виходить. Я думав, що Херсон звільнять до 20 листопада, багато хто прогнозував, що це станеться набагато пізніше, а вийшло, що ВСУ його звільнили в першій декаді листопада. Тим самим наша армія створила собі величезний потенціал можливостей. Якщо за найближчий тиждень наші війська звільнять лівобережжя Херсонщини, то до кінця листопада ЗСУ увірвуться до Криму”, – зазначив Соскін.

Він переконаний, що якщо ЗСУ зайдуть до Криму, то російські окупанти вже не зможуть зупинити цей наступ.

“Увійшовши до Криму, неможливо зупинитися, і тоді наступ котиться прямо на південний берег Криму”, – додав він.

Однак Соскін вважає, що Захід “страшно боїться, що Україна несподівано зараз вийде на Крим”. Він не виключає, що російський диктатор Володимир Путін міг відправити якісь посили про можливий удар у відповідь.

“Мабуть, Путін висунув якийсь ультиматум: якщо Україна військовим шляхом заходить до Криму, то тоді він щось застосує. Питання – що саме він обіцяв застосувати. Він міг пригрозити килимовими бомбардуваннями українських міст, але у Росії мало ракет. Наближається ключовий момент”, – сказав Соскін.

Політолог також переконаний, що українські артилерійські та ракетні системи зможуть дістати навіть до Джанкоя та Євпаторії, коли ЗСУ звільнять Голу Пристань та Скадовськ.

“Наші будуть бити по військових об’єктах в Криму, аеропортах і всьому іншому. А у противника немає нормальних захисних споруд на півострові, а, значить, Україна починає рухатися на ПБК (Південний берег Криму – Главред)”, – додав експерт.