“ЗСУ – найкраща армія в Європі”: французький генерал заявив, що окупантам “нічого не світить”, і озвучив сценарій завершення війни

Новини

Російські збройні сили тривалий час вважали ледь непереможною “другою армією світу”, тому на початку їхнього повномасштабного вторгнення мало хто вірив у перемогу України. Та з плином часу українські воїни своїми звитягами переконали, що саме ЗСУ є найкращою армією в Європі, якій під силу повернути всі захоплені ворогом території.

На це вказав французький генерал, ексзаступник командувача силами НАТО в Європі Мішель Яковлефф, назвавши також кілька сценаріїв завершення війни. Інтерв’ю вийшло на YouTube-каналі колишнього члена екіпажу морської авіації, а згодом відповідального за оперативний моніторинг ЗМІ Ксав’єра Тительмана obozrevatel.com

“Раптом виявилося, що російська армія – це команда, про яку всі думали, що вона грає в Лізі Чемпіонів, а вона з третьої ліги. У кращому разі вона перейде до другої ліги, але у вищій їй нічого не світить. Українська армія, на мою думку, сьогодні найкраща армія в Європі”, – сказав генерал.

За його словами, надалі процеси, які відбуваються всередині військового формування країни-агресора РФ, призведуть до ще плачевнішого її стану і завадять їй стати насправді сильною армією. Натомість, каже він, російські військові будуть здатні лише оборонятися.

До цього, вважаєфахівець, призводять штучні військові формування на кшталт приватних армій, які лише ускладнюють координацію підрозділів окупаційних військ.

''ЗСУ – найкраща армія в Європі'': французький генерал заявив, що росіянам''нічого не світить'', і озвучив сценарій завершення війни

Також Мішель Яковлефф заявив, що у закінчення війни в Україні є три сценарії:

– перемога України;

– перемога Росії;

– зупинка обох армій на тих кордонах, які вони змогли захопити чи відвоювати.

Однак, наголосив французький генерал, щоб Росія перемогла, її армія повинна показати потрібний рівень військового професіоналізму. Йдеться про вибір цілей атаки, логістику, координацію вогню, якість техніки та взаємодію військ, чого у неї немає.

“Але вони досі цього не показали. Також росіянам потрібні оперативні й тактичні помилки українців”, – наголосив Яковлефф, додаючи, що таких не буде.

Він вважає, що оголошення чергової мобілізації чи набір найманців для ПВК “Вагнер” без розв’язання наявних проблем не допоможуть РФ перемогти Україну.

Генерал підкреслив, що менша українська армія протиставляє кількості людського ресурсу якість. Тож у підсумку Україна має повернути усі свої території до останнього кілометра, разом із Кримом і Донбасом. Ба більше, це є умовою міцного миру.

“Щоб здобути мир, потрібно, щоб усі росіяни зрозуміли, що вони нічого не отримали від війни. Україна має повернути собі Донбас і Крим, усі свої території до останнього кілометра. Це покаже росіянам, що 2014 і 2022 роки – не просто ріки крові та зубожіння країни, це не дало нічого. Жодного квадратного кілометра. Ось що потрібно показати. Це – умова для міцного миру”, – підсумував Мішель Яковлефф.