ЗСУ першими у світі застосували у бою бомби GLSDB, накривши позиції росіян

Новини

У Мережі з’явилося відео, зняте окупантами, на якому зафіксовані уламки нового виду озброєння, яке прилетіло за їхніми позиціями.

Україна могла отримати далекобійні бомби GLSDB для HIMARS, незважаючи на те, що офіційно про їх постачання не повідомлялося.

Про це свідчать опубліковані ворогом кадри, на яких зафіксовано уламки нового виду озброєння, які прилетіли на російські позиції. Defence Express.

І серед уламків, складених у картонну коробку, дуже сильно виділяється досить нестандартний елемент квадратної форми з кермовими поверхнями та штрихкодом.

І в ньому дійсно легко дізнатися хвостову частину високоточної бомби GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB). Саме вона є частиною GLSDB разом із реактивним двигуном від некерованого реактивного снаряда M26. І якщо одразу виключити варіант того, що Україна отримала просто бомби SDB, жодних інших варіантів, окрім GLSDB, не залишається.

А враховуючи те, що від самої бомби, крім хвостової частини, нічого не залишилося, йдеться і про перше успішне бойове використання GLSDB Збройними силами України та взагалі перше бойове використання цієї системи у світі”– сказано у матеріалі.

Українська армія мала стати першим оператором GLSDB, тому що саме для України ця система була замовлена ​​за програмою USAI урядом США, очікуваний термін отримання першої партії якраз і припадає на перший квартал 2024 року.

GLSDB здатні вражати ворожі цілі з відривом до 150 км. За допомогою ракетного двигуна бомба GBU-39/B виводиться на значну висоту, відокремлюється, розкриває крила та починає планувати закладену мету.

“Росіяни стверджують, що ці уламки було знайдено після удару по російських об’єктах 13 лютого в районі Кремінної Луганської області”– додає Telegram-канал “Україна 365”.