ЗСУ прорвались в місто? Радісна новина з Донбасу – Луганщина буде наша: росіяни тікають. Переможемо!

Новини

14 жовтня з’явилася інформація про те, що українські військові досягли певних успіхів у районі Сватового Луганської області. За словами військового експерта Сергія Грабського, для наших військових це місто є дуже важливим для подальшого контрнаступу.

Свою думку він висловив в телеефірі.

За словами Грабського, Сватове як найважливіший комунікаційний вузол має виняткове значення для обох сторін.

“Росіяни, якщо отримають Сватове, то тримають під контролем усю Луганщину. Аналогічно якщо ми звільнимо Сватове, то руйнуємо всю оборону противника у північно-західній Луганщині і створюємо передумови для просування вперед у напрямку Старобільська. А це створює передумови для подальшого звільнення всієї Луганської області Тому йдуть активні бої, противник перекидає туди додаткові підрозділи, нехай недостатньо навчені, треновані та оснащені, але в кількості вони дають можливість утримати лінію оборони”, – сказав він.

Експерт зазначає, що на деяких лініях фронту у районі Сватового противник намагається контратакувати, щоб відкинути наші підрозділи.

“Ми також активно намагаємося діяти на південь і на північ, щоб охопити місто, уникнувши вуличних боїв. Тому напруга, яка не видно з точки зору медійності, наростає щогодини, і скоро ми спостерігатимемо важливі зміни в ситуації. Противник утримає цю лінію, ситуація буде дуже складною і вимагатиме додаткових коштів, з урахуванням мобілізації Росії це може значно ускладнити наші позиції за кордоном. Навпаки, якщо ми прорвемося в районі Сватового – противник буде беззахисний у північній Луганщині”, – додав він.

Варто також додати, що генерал Сергій Суровікін, якого призначили командувачем угрупуванням ЗС РФ в Україні, практично одразу змінив тактику т.зв. “спеціальної військової операції”, завдавши масового ракетного удару по мирним цілям та об’єктам критичної інфраструктури.

Про це пише Інститут досліджень глобальних загроз і демократії Роберта Лансінга (RLI).

У Кремлі, ймовірно, вважають, що виведення енергосистеми з ладу спровокує дестабілізацію та паніку серед українців та призведе до відмови від опору.

Росія також побічно вдарила по Європі, позбавляючи її можливості імпортувати електроенергію на тлі “газового шантажу” з Москви. Але така ставка на “терор” лише вказує на погіршення перспектив російських військ, зазначають аналітики інституту, додаючи, що РФ перейшла до тактики масованих ударів по цивільній інфраструктурі та мирним жителям, яку раніше використовували в Сирії.

Експерти вважають Суровікіна інтровертом з низьким рівнем емпатії, лицеміром та пристосуванцем, який зневажає інших. “Має низьке почуття відповідальності. Відповідальність підміняється прагненням вислужитися перед начальством”, – написано у статті RLI.

Передбачається, що через готовність Суровікіна вчиняти військові злочини його обрали командувачем російської “СВО” в Україні. Однак змінити ситуацію на полі бою здібностей йому не вистачить.

Тому президент РФ Володимир Путін, найімовірніше, продовжить особисто керувати ходом повномасштабної війни.

“Така ситуація вказує на хаос у військовому керівництві в РФ. Це веде до поразки у конвенційній війні з Україною”, – вважають аналітики.

Вони не виключають зв’язку ФСБ та Суровікіна, який на новій посаді має посилити вплив “федералів” на Міністерство оборони та Генеральний штаб у контексті боротьби відомств за владу. У такому разі є ймовірність збільшення кількості російських провокацій з інсценуванням обстрілів території РФ, а також терористичних актів на території України, вважають аналітики Інституту досліджень глобальних загроз та демократії Роберта Лансінга.