ЗСУ успішно просуваються: ситуація на фронті змінилася, коли чекати на прорив

Новини

Контрнаступальні дії ЗСУ успішно просуваються, але серйозного прориву поки що немає.

Те, що зараз роблять Збройні сили України на фронті, це комплекс підготовчих та наступальних опер тактичного рівня. Коли ці дії стануть тактичними операціями – тоді це називатиметься проривом фронту та просуванням на відстань 10-30 кілометрів.

Про це в ефірі Politeka Online розповів військовий експерт, льотчик-інструктор полковник Роман Світан.

За його словами відбувається наступальна підготовка, підготовка до прориву.

“Бо якщо вона починається десь за місяць до самого прориву це і є загальний комплекс наступальних операцій. Тому ту підготовку, яку ми бачимо після десь сьомого числа, можна сказати що це якраз контрнаступ, наступ, підготовка, як завгодно. Рух почався. Ось він не розпочався півтора місяці тому, він не розпочався в січні-лютому. Чому? Тому що не було наступальних операцій, тобто ми його не планували. Ну, принаймні, не починали тоді. Ось коли почався рух – це початок наступальних наших операцій”, – розповів Роман Світан.

Роман Світан

Він також підкреслив, що зараз триває підготовка так званого формування поля бою, і ось це формування зараз триває.

“А ті наступальні операції поки що тактичного рівня як у районі Бахмута – це наступальні операції тактичного рівня. А ось стратегічні операції – це буде називатися проривом, це відразу побачимо, це десь буде на глибину 10-30 кілометрів відразу. Вони будуть протягом місяця від початку, тобто до початку червня, ну вірніше до першої декади червня, кілька проривів буде”, – підсумував військовий експерт.

ЗСУ, війна